Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvenergo» atbilde Neo: Kā būtu, ja būtu...? Tas nav nopietni

Komentējot personas, kas sevi dēvē par Neo sacīto, ka [s:31780], uzņēmuma Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis portālam «Apollo» sacīja, ka ar šādiem vārdiem ir ļoti viegli manipulēt.

«Tarifi ir tā lieta, ar ko ir ļoti vienkārši manipulēt. Arī uzņēmums varētu sacīt - cik no 2008. gada, kad mainījās elektroenerģijas tarifa komponentes uzņēmumam bija «jāierij» savās izmaksās, lai nepaaugstinātu tarifus,» teica Siksnis un piebilda: «Kā būtu, ja būtu...? Tas nav nopietni.»

Tāpat Siksnis sacīja, ka neatkarīgi no tā, vai publiskotie dati ir patiesi vai nē, šī informācija iegūta un publiskota prettiesiskā ceļā un vēlreiz uzsvēra, ka neraugoties uz to, ka 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, «Latvenergo» ir klasisks komerciāls uzņēmums, kur amatpersonu atalgojums ir publiski pieejams, bet profesionāļu, kas nav valsts amatpersonu statusā, atalgojumam nebūtu jābūt pieejamam, jo viņiem ar savu izglītību un zināšanām jākonkurē plaša mēroga tirgū.

««Latvenergo» koncerns nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu, pārvadi, sadali un tirdzniecību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, un tā 2008.gada neto apgrozījums bija 475 miljoni latu, bet aktīvu vērtība 1 miljards 680 miljoni.

Reaģējot uz ekonomisko krīzi un darba tirgus izmaiņām, Latvenergo koncerns 2009.gadā kopējās personāla izmaksas samazināja par 17%. «Latvenergo» valdes atalgojums 2009.gadā samazināts par 50 – 60%.

Valdes atalgojumu nosaka Ministru Kabineta noteikumi, un saskaņā ar šiem noteikumiem 2008. gadā un 2009.gada pirmajā ceturksnī Valdes priekšsēdētājam un Valdes locekļiem atalgojums bija attiecīgi 6000 latu un 5400 latu mēnesī, sākot ar  2009.gada 1.maiju - attiecīgi  2820 lati un 2540 latu mēnesī.

Uzņēmums strādā konkurences apstākļos, kas atstāj būtisku ietekmi gan uz katra darbinieka individuālu darba sniegumu, gan arī personāla migrācijas iespējām. Uzņēmums lepojas, ka tajā strādā daudz speciālistu, kas konkurē ne vien Latvijas, bet arī Eiropas Savienības darba tirgū,» pauda Siksnis.