Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eirogrupas vadītājs: Grieķijai finansiāla palīdzība nebūs nepieciešama

Grieķijai nebūs nepieciešama Eiropas valstu finansiāla palīdzība, piektdien pēc tikšanās ar Grieķijas premjerministru Georgu Papandreu paziņoja Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers.

«Grieķijas valdības plānotie pasākumi jau virza valsti tuvāk izkļūšanai no tās parādsaistību un budžeta deficīta krīzes,» norādīja Junkers.

Grieķija ceturtdien veiksmīgi ieguva tik ļoti nepieciešamos piecus miljardus eiro (3,5 miljardus latu), emitējot valdības desmit gadu obligācijas.

«Es domāju, ka finanšu tirgi skaidri saprot, ka Grieķijas īstenotie pasākumi ir smagi un uzticami,» sacīja Junkers.

Viņš arī kārtējo reizi apstiprināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu apņemšanos «būt gataviem koordinētas un noteiktas rīcības veikšanai», taču piebilda, ka gatavošanās finanšu palīdzības sniegšanai šobrīd vairs nav nepieciešama.

«Es domāju, ka šāda rīcība nebūs nepieciešama,» uzsvēra Junkers, atzinīgi novērtējot Atēnu prezentētos taupības pasākumus.

Grieķija solījusi ES šogad samazināt valsts budžeta deficītu, kas patlaban veido 12,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), par četriem procentpunktiem.

Junkers piektdien arī noraidīja iepriekš izskanējušu informāciju, ka Grieķijas valdība varētu izmantot Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) palīdzību, lai uzlabotu valsts finanšu stāvokli.

«Kā Eirogrupas prezidents es vēlētos izslēgt jebkādu turpmāku SVF iejaukšanos,» norādīja Junkers, sakot, ka Grieķijai ir nepieciešama tikai fonda tehniska palīdzība.

Kā ziņots, Grieķijas valdība šogad cer samazināt budžetu vēl par 4,8 miljardiem eiro (3,3 miljardiem latu), tādējādi cenšoties pārliecināt ES un finanšu tirgus, ka valsts spēs izvairīties no bankrota.