Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas dome aizliedz visus 16. martā pieteiktos pasākumus

Piektdien Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu rīkošanai iesniegto pieteikumu izskatīšanas komisija līdzīgi kā pagājušajā gadā nolēma aizliegt visus 16. martā pieteiktos pasākumus pilsētā.

Kā informē Rīgas domē, komisija uzklausīja pieteicējus un lēmumu pieņēma vadoties no Valsts policijas un Drošības policijas sniegtajiem atzinumiem, kuros norādīts uz būtiskiem sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumiem plānoto pasākumu laikā.

Atteikumu rīkot gājienus un sapulces pie Brīvības pieminekļa saņēma biedrība «Daugavas vanagi Latvijā», Jurijs Kotovs un biedrība «Latvijas Antifašistiskā komiteja», kura vēlējās vienā laikā ar minētajām organizācijām rīkot sapulci pie Brīvības pieminekļa.

LETA ziņoja, ka pirmā pasākumu pieteikusi organizācija «Daugavas Vanagi Latvijā», kas no plkst.11 līdz plkst.14 vēlas rīkot gājienu un sapulci. Pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā varētu piedalīties aptuveni 300 cilvēki.

Pēc dievkalpojuma Doma baznīcā iecerēts gājiens pa Zirgu ielu, Līvu laukumu un Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim, kur plānota ziedu nolikšana.

Pasākumu pie Brīvības pieminekļa no plkst.11 līdz plkst.13.30 pieteicis arī aktīvists Jurijs Kotovs, kurš plāno protestēt «pret valdošās koalīcijas antitautisko būtību un ekonomisko nespēku». Iecerēts arī pieprasīt «Saeimas un valdības nekavējošu demisiju». Pasākumā varētu piedalīties 100 līdz 200 cilvēku, uzskata Kotovs.

Pašvaldība gan Kotovam nosūtīja vēstuli ar lūgumu mainīt pasākuma vietu vai laiku, jo «Daugavas Vanagu» pasākums pieteikts pirmais.

Pasākumu pieteica arī «Latvijas Antifašistiskā komiteja», kas no plkst.11.30 līdz 14 vēlas rīkot «antinacistisku sapulci» Brīvības un Aspazijas bulvāra stūrī, pie «Laimas» pulksteņa. Pasākumā pieteikti 50 cilvēki.