Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kristovskis: «Vienotību» panīkusi valsts rosina cīņai

Partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis, atklājot partiju apvienības «Vienotība» dibināšanas kongresu, savā runā uzsvēra, ka tikai nacionāla valsts var dot latviešu tautai tās pastāvēšanas jēgu, tāpat kā tikai godīga politika spēj padarīt Latviju konkurētspējīgu pasaules kontekstā.

«Es esmu piedzimis par latvieti. Es nevaru no tā aiziet. Tā ir mana identitāte. Tā ir mana valsts. Un Latvijas valsts ir arī mana atbildība,» sacīja Kristovskis. Viņš vēlreiz apliecināja PS un partiju apvienības pārliecību, ka «nacionāla valsts, tās spēks mīt tikai mūsos pašos, mūsu tautā, tās pašapziņā, izcilībā un konkurētspējā, akadēmiskajā un tautas kultūrā, arī ielu sadzīves līmenī. Ekonomikas tirgus atvērtībā, tā dalībnieku starpā.»

«Tam kāda ir valsts vadītāju, tautas priekšstāvju ētika un morāle, atbildība, ir milzīga nozīme nacionālas valsts konkurētspējā savas zemes un pasaules kontekstā,» sacīja PS priekšsēdētājs.

Kristovskis savā runā uzsvēra to, ka krīzes laikā īpaša vērība tiek pievērsta tautsaimniecības jautājumiem, jo tie ir tautas fiziskās izdzīvošanas pamats, tomēr «arī ekonomiskie risinājumi ir nesaraujami saistīti ar Latviju kā nacionālu valsti.»

Runājot par vajadzību saglabāt savu valsti globalizācijas laikmetā, īstenot Latvijas ļaudīm labvēlīgu tautsaimniecības virzienu, PS priekšsēdētājs norādīja, ka partiju apvienība «Vienotība» top tieši šī mērķa labā: » «Vienotībai» būs jāspēj mainīt tie Latvijas ekonomikas līdzšinējie principi, kas nav kalpojuši valstij un sabiedrības kopējam labumam. Ekonomika līdz šim ir dzīvojusi uz nākamo paaudžu rēķina, nav iekrājusi nebaltai krīzes dienai. Bezatbildīgai ekonomikai nav nekāda sakara ar nacionālu valsti vai atbildību par to.»

«Paradokss, bet pirms 20 gadiem atgūtā neatkarība un brīvība, dotās iespējas daudzus no mums padarījušus vājus, bez cildenuma. Mūs, partiju apvienību, šāda lietu gaita – panīkusi valsts – rosina cīņai. Vienotībā mēs, Latvija, esam neuzvarami!» sacīja Kristovskis.