Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā tiesās narkotiku kontrabandas grupējumu, arī Latvijas pilsoņus

Nākammēnes Bonnas apgabaltiesas priekšā Vācijā stāsies vairāki starptautiska narkotiku kontrabandistu grupējuma dalībnieki, tostarp divi Latvijas pilsoņi, atsaucoties uz policijas sniegto informāciju, vēsta Vācijas un Spānijas mediji.

Grupējums nodarbojies ar sintētisko narkotiku ražošanu Nīderlandē, kokaīna importu no Dienvidamerikas un liela apmēra narkotiku tirdzniecību Eiropas Savienībā un aiz tās robežām, tostarp Krievijā.

Tiesas priekšā aprīļa beigās stāsies kāds 57 gadus vecs Vācijas pilsonis un 37 un 40 gadus veci Latvijas pilsoņi, kas tiek turēti aizdomās par kopumā 4,4 tonnu kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas, ziņo Vācijas laikraksts «General-Anzeiger».

Vācietis un kāda krimināla Latvijas grupējuma pārstāvji pirmo reizi nonākuši Vācijas tiesībsargājošo iestāžu uzmanības lokā 2008.gadā, kad vairākkārt tikušies Bonnā, Ķelnē, Rīgā un Nīderlandē.

Sadarbībā ar ASV, Beļģijas un Spānijas varas iestādēm noskaidrojies, ka Vācijas pilsonim pieder jahta «Hiqe», ar kuru jau 2007.gada vidū no Dienvidamerikas Eiropā nogādātas 1,2 tonnas kokaīna, vēsta angļu valodā iznākošais Spānijas laikraksts «Euro Weekly News».

Izmeklēšanai tālāk virzīties ļāvusi kāda narkotiku kurjera aizturēšana Frankfurtes pie Mainas lidostā 2008.gada augustā. Vīrietis Latvijas grupējuma uzdevumā laikā no 2006. līdz 2008.gadam bija vairākkārt pārvadājis ekstazī un kokaīnu no Nīderlandes uz Latviju caur Vāciju, Poliju un Lietuvu. Vēlāk noskaidrojās, ka viņš atbildīgs par aptuveni 750 000 ekstazī tablešu un 15 kilogramu kokaīna kontrabandu uz Baltijas valstīm.

Aizturētais izmeklētājiem sniedza informāciju par kokaīna transportēšanu ar jahtu «Hiqe», kā arī par grupējuma sakariem ar narkotiku tirgotājiem Ekvadorā un Peru.

Tālākajā izmeklēšanā, kurā palīdzību sniedza arī Eiropols, noskaidrojās, ka 57 gadus vecais vācietis saistīts ne tikai ar 2007.gadā notikušo narkotiku kontrabandu, bet 2008.gada februārī jūrā pie Rietumāfrikas valsts Gvinejas krastiem atradies uz jahtas «Hiqe», kad tai bija paredzēts saņemt kokaīna kravu no kravas kuģa «Junior». Tā kā kravas piegāde kuģim «Junior» ar citām jahtām no Brazīlijas kavējusies, «Hiqe» devusies prom, taču kuģi «Junior» ar 3,2 tonnu kokaīna kravu vēlāk aizturējusi Francijas krasta apsardze.

Savukārt 2009.gada martā kriminālā grupējuma locekļi tikušies Ķelnē, kur vienojušies par kokaīna kontrabandu no Ekvadoras konteineros ar melasi (cukura sīrupu), kas sajaukta ar kokaīna pastu.

Pateicoties varas iestāžu sadarbībai, pēc šīs informācijas saņemšanas 2009.gada maijā Ekvadorā tika aizturēti vairāki noziedznieki, tostarp Latvijas kriminālā autoritāte Vladimirs Mitrēvičs ar iesauku Podsolnuhs (Saulespuķe), kurš izrādījās arī «Hiqe» līdzīpašnieks. Ekvadoras policija konfiscēja 22 tonnas melases, kurā tika konstatēts kokaīna piejaukums.

57 gadus vecais «Hiqe» kapteinis Vācijā tika aizturēts pērnā gada 19.maijā, un nedaudz vēlāk Latvija Vācijas tiesībsargājošajām iestādēm izdevusi arī abus aizdomās turētos Latvijas pilsoņus.

Mediji ziņo, ka tas pats starptautiskais grupējums bijis iesaistīts arī kādā operācijā Īslandē 2009.gada aprīlī, kad vietējās varas iestādes konfiscējušas lielu apjomu amfetamīna un tūkstošiem ekstazī tablešu.