Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņu uztrauc iespējamā «valsts izdegšana»

Viena no politisko partiju apvienības «Vienotība» līderēm apvienības izveidošanas kongresā pauda cerību, ka tās izveide Latvijai ļaus «spert pirmo soli uz citādu Latviju.» Vienlaikus viņa nespēpa bažas par valsts nākotni pēc parlamenta vēlēšanām.

«Ar politisko partiju apvienības dibināšanu Latvija sper pirmo soli uz citādu Latviju, kurā jāieliek jauni pamati savstarpējai uzticībai. Sabiedrība nevēlas, lai tās dzīvi diktētu korumpēti, nekompetenti, bezatbildīgi, un pret tautas sāpēm imūni politiķi. Sabiedrībai nav jāizpilda pavēles, bet jāiesaistās un jāietekmē valsts procesi,» sestdien partiju apvienību «Vienotības» dibināšanas kongresā uzsvēra Āboltiņa.
 
Āboltiņa norādīja, ka kopā ir iespējams izdarīt vairāk un gudrāk, nekā darbojoties atsevišķi, tāpēc viņa cerīgi raugās uz partiju apvienības  izveidi, kas Latvijas politikā ienesīs jaunas pārmaiņas.

«No citiem politiskajiem spēkiem «Vienotība» atšķirsies ne tikai ar jaunu politisko kultūru, bet arī ar to, ka mēs nebaidāmies no darba un nekad nemeklējam vieglāko ceļu. Mēs nevairāmies no atbildības un uzņemamies risināt jautājumus, kas ir svarīgi valstij, nevis dod bonusa punktus politiskajos skaistumkonkursos. Mēs lepojamies ar izglītotiem un profesionāliem politiķiem, kurus pamazām sāk novērtēt Latvijas sabiedrība, kuru paveikto augsta ranga ārvalstu eksperti min kā piemēru citām valstīm. Tāda komanda ir apvienota partiju apvienībā,» uzrunā norādīja Āboltiņa.

«Šodien ideja par labāku valsti ir attīstījusies tālāk, «Jaunajam laikam», «Sabiedrība Citai Politikai» un «Pilsoniskajai savienībai» atrodot nopietnus, uzticamus un ilglaicīgus domubiedrus. «Vienotības» rindās ir apvienoti dažādu jomu profesionāļi, kuriem nav pieņemama politikas un biznesa interešu jaukšana, kā arī bezatbildība, ar kādu atsevišķi politiskie spēki izturas pret pašu īstenotās «gāzi grīdā» politikas fiasko. Sabiedrība ir vīlusies savos algotajos politiķos un viņu pacietības mērs ir izsmelts. Partiju apvienības «Vienotība» uzdevums ir atjaunot uzticību, skaidri parādot, ka valsts tiek vadīta kopā ar cilvēkiem. Mēs nedrīkstam pievilt sabiedrības uzticēšanos,» uzsvēra Āboltiņa.

Vienlaikus Āboltiņa atzina, ka viņu uztrauc valsts izdegšana, un cilvēku došanās uz vēlēšanām kā protestu. Tā ir bīstama tendence – iet uz vēlēšanām, lai protestētu pret valsti, norādīja partijas JL līdere.

«Tāpēc es, liekot roku uz sirds, aicinu ikvienu ar saviem darbiem un apņemšanos nepieļaut, lai Saeimas vēlēšanas kļūtu par atriebību Latvijai, par balsojumu pret Latvijas brīvības ideju un demokrātiju. Iespējams, naidu un aizmirstību ir pelnījuši atsevišķi politiķi, bet ne mūsu zeme un tauta,» uzsvēra Āboltiņa, atgādinot, ka tikai mēs visi kopā izšķirsim valsts ceļu turpmākajos četros gados.

Tāpat JL līdere ir pārliecināta, ka nākotnes uzticības kritērijs būs profesionāli un atbildīgi paveikts darbs. «Mēs redzam, ka Valda Dombrovska valdība, par spīti dažādu „labvēļu” riteņos mestajiem sprunguļiem, ir pierādījusi savu rīcībspēju, novērsusi valsts bankrotu un attaisnojusi starptautisko aizdevēju uzticību. Bet mums ir jāsaprot, ka jebkura valdība ir tik stipra, cik stipra ir Saeima. Šobrīd «100 gudrās galvas» tauta piesauc ar neslēptu ironiju, bet mūsu visu rokās ir panākt, lai jaunajā Saeimā darbotos kompetenti, zinoši un godīgi deputāti. Tādi, kam politika ir goda lieta, kas spēj izvērtēt sarežģītus jautājumus finansēs, tautsaimniecībā, sociālajā jomā.»