Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: Latvija jāsaglabā kā relatīvi zemu nodokļu valsts

Latvija ir jāsaglabā kā relatīvi zema nodokļu sloga valsts, lai nodokļu slogs Latvijā nepārsniegtu vienu trešdaļu no iekšzemes kopprodukta (IKP), setdien uzrunā «Vienotības» dibināšanas kongresā teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis («Jaunais laiks»).

Viņš atgādināja, ka Reformu vadības grupā valdība kopā ar sociālajiem un sadarbības partneriem uzsākusi darbu pie vidēja termiņa nodokļu politikas pamatnostādnēm.

«Daudzi no pagājušajā gadā īstenotajiem nodokļu pasākumiem ir vērtējami kā īstermiņa pasākumi budžeta stabilizēšanai,» atzina premjers.

Viņš uzsvēra, ka vidējā termiņā nodokļu slogs ir pakāpeniski jāpārnes no darbaspēka uz īpašumu un patēriņu un pakāpeniski jāpaaugstina ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums.

Dombrovskis atgādināja, ka Finanšu ministrija jau ir sagatavojusi un nodevusi apspriešanai vidēja termiņa nodokļu politikas pamatnostādņu projektu.

Jau vēstīts, ka sestdien Latvijas Nacionālajā teātrī norit apvienības «Vienotība» dibināšanas kongress, ko ceļā uz 10.Saeimas vēlēšanām nolēmušas izveidot trīs patlaban parlamentā pārstāvētas partijas - «Jaunais laiks», «Pilsoniskā savienība» un «Sabiedrība citai politikai».