Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Erkila Puaro lomas atveidotāja ģimenes saknes atrastas Daugavpilī

Pazīstamā angļu aktiera Deivida Sušē, kurš ieguvis popularitāti ar detektīva Erkila Puaro lomu, ģimenes saknes saistās ar Daugavpili un Baltkrievijas pilsētu Grodno, - atsaucoties uz BBC, informē Daugavpils domes mājaslapa.

Par savu saikni ar Daugavpili Sušē, kurš, atveidojot Puaro, veicis ne mazums virtuozu izmeklēšanu, uzzinājis, pateicoties televīzijas šovam «Who Do You Think You Are?» (Kā tu domā, kas tu esi?), kurā pazīstami cilvēki, palīdzot speciālistiem, veido savu ģenealoģisko koku.

Deivids Sušē dzimis 1946.gadā, Londonā, bez viņa ģimenē auguši vēl divi brāļi. Viņu vecvectēvs pa mātes līnijai - fotogrāfs Arnolds Jarše - piedzimis ebreju ģimenē Dinaburgā (Daugavpilī), kas tobrīd atradusies Krievijas impērijā, bet vecvecmāmiņa Ameli Salomone - dzimusi Grodņā (Baltkievija), kas arī tobrīd atradusies Krievijas impērijā. 19.gadsimta beigās viņi ieradās Londonā no Parīzes. Aktiera tēva senči nāk no Krētingas (Lietuva). Uz Lielbritāniju viņi emigrēja 19.gadsimtā caur Dienvidāfriku.

Deivids Sušē absolvējis Londonas mūzikas un dramatiskās mākslas akadēmiju. Kā aktieris viņš debitēja 1980.gadā filmā «Divu pilsētu vēsture», taču pasaules slavu viņam dāvāja detektīva Erkila Puaro loma. Deivida vecākais brālis Džons Sušē ir pazīstams žurnālists, vairāku grāmatu autors, bet jaunākais brālis Pīters - ārsts.

Daugavpilī ir dzimuši arī tādi pazīstami cilvēki kā pasaulslavenais mākslinieks Marks Rotko, par tango karali dēvētais Oskars Stroks, izcilais aktieris un režisors Solomons Mihoelss.