Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Juvelierizstrādājumu veikalus pat svētki neglābj

Juvelierizstrādājumu veikalu apgrozījums turpina kristies, arī svētki nepalielina pieprasījumu pēc juvelierizstrādājumiem, liecina biznesa portāla «Nozare.lv» veiktā juvelierizstrādājumu tirgotāju aptauja.

Tirgotāju novērojumi liecina, ka svētki nepalielina juvelierizstrādājumu veikalu apgrozījumu, līdz ar to pieprasījumu pēc juvelierizstrādājumiem Sieviešu dienā jeb 8.martā ir grūti prognozēt.

«Apmeklētāju plūsma nepalielinājās arī Valentīndienā, visticamāk, vīrieši pašreizējos apstākļos izvēlas mazākas dāvaniņas, ar ko iepriecināt savas mīļotās sievietes,» stāsta SIA «Diamante Jewels & Gems» pārstāve.

Viņa arī norāda, ka patlaban svarīgi strādāt ar katru klientu individuāli, piedāvājot viņam atbilstošu preci par atbilstošu cenu.

Pieprasījums pēc juvelierizstrādājumiem atkarīgs arī no sezonas, jo vasarā pieprasījums ir lielāks, arī uz Ziemassvētkiem un Jaunajā gadā cilvēki dāvanās mēdz izvēlēties rotaslietas, kamēr pavasaris un rudens ir klusāks laiks.

Arī SIA «Tronis» prognozē, ka Sieviešu dienā pieprasījums pēc juvelierizstrādājumiem palielināsies pavisam minimāli. «Kaut ko jau nopirks, dažs labs jau nopirks, bet katrā gadījumā tā būs aptuveni viena ceturtā daļa, salīdzinot ar citiem gadiem,» prognozē SIA «Tronis».

Juvelierizstrādājumu veikali patlaban pircējus noturēt un piesaistīt cenšas ar milzīgām cenu atlaidēm. «Atlaides ir nenormālas, pat zīmolu precēm sasniedzot 50%,» norāda «Troņa» pārstāve.

Juvelierizstrādājumu tirgotāji arī informē, ka līdz šim Latvijā juvelierizstrādājumiem cenas nebija augstas, īpaši ņemot vērā blīvo konkurenci tirgū. «Rīgā vien pirms diviem gadiem darbojās aptuveni 300 uzņēmumi, kas piedāvāja juvelierizstrādājumus,» atzīmē «Troņa» pārstāve. Līdz ar to cenas mēdz būt zemākas nekā dažās vairumtirdzniecības bāzēs ārzemēs.

Nozares pārstāvji arī stāsta, ka daudzi juvelierizstrādājumu tirgotāji pēdējos gadus strādā ar zaudējumiem.