Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NVA: bezdarbniekiem ir vairākas iespējas, kā rīkoties

Bezdarbniekiem, kas nespēj atrast darbu Latvijā, arī pašlaik ir vairākas izvēles iespējas, kā rīkoties, taču tās visas prasa nopietnu savas dzīves izvērtēšanu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

«Ir ļoti dažādas alternatīvas, bet katra no tām prasa, lai cilvēks nopietni izvērtētu savu dzīvi. Jā, viena no alternatīvām ir arī doties uz tām valstīm, kur ir darba iespējas. Otra iespēja ir izmantot šo laiku, apdomāt, vai nav kādas nerealizētas idejas un sākt kaut arī nelielu, bet savu uzņēmējdarbību. Trešā alternatīva tiem, kas nejūtas tik spēcīgi vai negrib ne doties uz ārvalstīm, ne sākt savu biznesu, ir izmantot tās iespējas, ko sniedz Nodarbinātības valsts aģentūra, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības. Tostarp var domāt par papildu izglītību,» viņa pastāstīja.

Paševica arī norādīja, ka pērn atgriezties darba tirgū izdevās 60 tūkstošiem bezdarbnieku - viņi kļuva gan par darba ņēmējiem, gan pašnodarbinātajiem.

Pēc NVA operatīvajiem datiem, bezdarba līmenis februāra beigās Latvijā sasniedza 17,1%, kas ir par 0,5 procentpunktiem vairāk nekā janvāra beigās. Bez darba bija 192 053 ekonomiski aktīvie iedzīvotāji.