Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Februārī rēķins par siltumu rīdziniekiem par trešdaļu mazāks nekā janvārī

Februārī rīdziniekiem par apkuri būs jāmaksā vidēji par 28% mazāk nekā janvārī, liecina AS «Rīgas siltums» siltumenerģijas lietotājiem (Rīgas pilsētas dzīvojamo namu apsaimniekotājiem) izrakstīto rēķinu par patērēto siltumenerģiju 2010.g. janvārī un februārī analīze, portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Linda Rence. 

Rīgā vidējā āra gaisa temperatūra februārī bija -4,2 grādi, kas ir par 6,2 grādiem augstāka nekā janvārī, kad tā bija -10,4 grādi. Āra gaisa temperatūras paaugstināšanās un tas, ka norēķina periods februārī ir par trīs dienām īsāks nekā janvārī, ietekmēja siltumenerģijas patēriņa un attiecīgi rēķinu samazināšanos.

Dažādā siltumenerģijas patēriņa dēļ iedzīvotājiem rēķini var atšķirties. Siltuma patēriņu ietekmē mājas norobežojošo konstrukciju  siltumtehniskie rādītāji – mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī pēc apsaimniekotāju pieprasījuma ieregulētais režīms modernajos individuālajos siltummezglos.

«Rīgas siltums» atgādina, ka apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% mājās, kurās veikti energotaupīšanas pasākumi.