Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paiešot gadi, līdz varēs spriest par ASV panākumiem Irākā

Paies vēl vairāki gadi, līdz ASV varēs dot novērtējumu, vai ilgajai militārajai operācijai Irākā bijuši panākumi, pirmdien sacīja Savienoto Valstu Irākas kontingenta augstākais komandieris ģenerālis Rejs Odjerno.

Viņš noraidīja ideju, kas lasāma uz žurnāla «Newsweek» jaunākā numura vāka - «Beidzot uzvara: Demokrātiskās Irākas rašanās». Vāku rotā senāka fotogrāfija - ASV prezidents Džordžs Bušs 2003.gada 1.maijā uz aviācijas bāzes kuģa, kad teica runu zem bēdīgi slavenā plakāta «Misija izpildīta».

«Es uzskatu - to, vai mēs Irākā esam bijuši sekmīgi vai nē, mēs uzzināsim pēc trīs līdz pieciem, vai varbūt 10 gadiem,» intervijā televīzijai MSNBC sacīja Odjerno. «Vai Irāka kā demokrātiska valsts spēs dot ieguldījumu reģiona mieram un stabilitātei? Tas būs īstais pārbaudījums.»

Ģenerāļa spriedumi izskan dienu pēc tam, kad irākieši nodeva balsis parlamenta vēlēšanās.

ASV turpina no Irākas izvest karavīrus ar tādu aprēķinu, lai 1.septetmbrī tur būtu palikuši vairs tikai 50 000 kaujas vienību vīru, bet līdz nākamā gada beigām būtu izvesti visi amerikāņu karavīri, jau runājot televīzijas ABC ēterā, norādīja ģenerālis.

Izmaiņas šajā grafikā varētu ieviest tikai kāds katastrofāls notikums, «bet patlaban mēs nesaredzam, ka pie apvāršņa būtu kāds katastrofāls notikums», sacīja Odjerno.

Viņš arī uzsvēra, ka ASV turpinās atbalstīt Irākas demokrātiju arī pēc tam, kad amerikāņu karavīri valsti būs pametuši. «Tas turpināsies ilgu laiku. Mēs uzskatām, ka mums ir tāda iespēja, kādas mums var arī vairs nebūt,» atzina Odjerno.