Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā niknos suņus neplāno aizliegt

Latvijā ir bijis daudz gadījumu, kad nikni suņi savu agresiju pavērš pret cilvēkiem, daudzos gadījumos viņus smagi sakožot. Ja, piemēram, Dānijā plāno aizliegt 14 potenciāli agresīvas suņu šķirnes, Latvijā pagaidām šādu plānu nav, otrdien vēsta «Diena».

Vai kāds suns ir bīstams, Latvijā iestādes sāk vērtēt tikai tad, kad tas sagādājis cilvēkam vidēji smagus vai smagus miesas bojājumus vai izraisījis nāvi, vai tas savainojis citu dzīvnieku.

Tad sunim uzliek platu sarkanu kaklasiksnu un visbiežāk viņam jāiziet apmācība. Var draudēt arī sterilizācija un ļaunākajā gadījumā – iemidzināšana, vēsta laikraksts.

Tikmēr Dānijā potenciāli aizliedzamo šķirņu vidū iekļauti pitbulterjeri, Argentīnas dogi, Brazīlijas filas, amerikāņu Stafordšīras terjeri, tosas, Dienvidāfrikas mastifi, Anatolijas aitusuņi, Vidusāzijas aitusuņi, Kaukāza aitusuņi un Ilīrijas aitusuņi. Valstī jau ir aizliegts pavairot pitbulterjerus un tosas.

Zemkopības ministrijas pārstāve Liene Ansone laikrakstam atzinusi, ka Latvijā jāsaskaras ar lielu lobiju no suņu audzētājiem, tādēļ jebkādas izmaiņas esot grūti veikt. Viņa liek cerības uz laiku, kad tiks ratificēta konvencija par mājas (istabas) dzīvnieku aizsardzību, kas nozīmēs stingrāku kontroli, piemēram, dzīvniekus nevarēs iegādāties cilvēki, kuri jaunāki par 16 gadiem.