Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaidere prasa skaidrojumu, kāpēc EK izplata relīzes arī krievu valodā

Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāte Inese Vaidere (PS) sagatavojusi rakstisku jautājumu Eiropas Komisijas viceprezidentei Vivanai Redingai par to, kāpēc Baltijas valstu žurnālistiem informācijas materiāli tiek izplatīti krievu valodā, kas nav Eiropas Savienības (ES) oficiālā valoda.

Otrdien «Latvijas Avīze» vēsta, ka Latvijai un Igaunijai «Eurobarometer» pētījuma dati par dzimumu līdztiesību bija iztulkoti ne tikai latviešu un igauņu, bet arī krievu valodā. Turklāt šī krievu valodas informācija nopublicēta uz lapām, kurās redzami Igaunijas, Latvijas karogi un ES simbolika.

Atklāts, ka arī ES oficiālā pētījumu centra «Eurobarometer» interneta mājas lapā, kur publicēti pētījumi, arī nesenais nabadzības un sociālās atstumtības ziņojums tieši Latvijai un Igaunijai tulkots divās valodās – latviešu un krievu un igauņu un krievu.

Laikraksts atklājis: pētījumu saraksts arī liecina, ka nevienai citai valstij nav izdarīts izņēmums un šie fakti nav publicēti, piemēram, ES valstīs tik daudz sastopamajā turku, arābu, romu, lībiešu vai Spānijas reģionu – basku, galīsiešu un kataloņu valodās.

Vaidere uzskata, ka šāda situācija nav pieņemama, jo krievu valoda nav ES oficiālā valoda. «Ja jau Eiropas Komisija vēlas pēc iespējas vairāk izplatīt informāciju dažādās valodās, tad kāpēc nav pieejami tulkojumi, piemēram,  līvu valodā ?  Kāpēc Vācijas un Francijas žurnālistiem informācija netiek izplatīta krievu un turku valodās, jo šajās valstīs ir lielas šo valodu lietotāju kopienas?» jautā Vaidere. 

Vaidere iecerējusi tikties ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem, lai skaidrotu šo situāciju, un rastu  atbildi uz jautājumu, vai tā ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, kas nav saskaņota ne ar Latvijas valdību un sabiedrību, un cik daudz līdzekļu tiek izlietoti šādam nolūkam.

«Negribas ticēt, ka komisāre Redinga vēlas kavēt integrācijas procesus Latvijas un Igaunijas sabiedrībās, kā  arī nav informēta par piecdesmit padomju okupācijas gados notikušo rusifikāciju un tās joprojām nepārvarētajām sekām.»