Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP: lēmums par PVN samazināšanu tūrismam jāpieņem ātri

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbalstījusi Tautas partijas (TP) un LPP/LC iniciatīvu par nepieciešamību no 21% līdz 10% samazināt PVN tūrismam.

Likumprojekts tiek virzīts skatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā.

«Saeimai lēmumu par PVN samazināšanu tūrismam ir jāpieņem pēc iespējas ātrāk, lai ziņa par to, ka Latvijā ir radīti labvēlīgāki nosacījumi, nonāk pie starptautiskajām tūrisma aģentūrām vēl līdz sezonas sākumam. Tūrisma eksperti ir apliecinājuši, ka nodokļa samazināšana jau šogad dos 2000 papildus darbavietas. Papildus ieguvums valstij ir pakalpojumu importa/eksporta bilances uzlabošanās, papildus ienākumi kultūras, atpūtas, transporta un citās jomās,» pauž TP valdes loceklis Māris Kučinskis.

Izmaiņas tiek piedāvātas, lai palielinātu tūrisma nozarē strādājošo uzņēmumu konkurētspēju ārvalstu tirgos, kā arī veicinātu tūrisma nozares attīstību Latvijā.

Pazeminātā PVN likme ļaus samazināt cenas par viesu izmitināšanu, kas savukārt veicinās eksporta palielināšanos, norāda likumprojekta iesniedzēji.

LETA iepriekš ziņoja, ka premjers Valdis Dombrovskis (JL) neizslēdz iespēju samazināt PVN likmi tūrismam, tomēr noteicoši būs nozares sagatavotie aprēķini par pozitīvo efektu valsts budžetā.