Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Banka: bezdarba pieauguma otrais vilnis izsīkst

Reģistrētā bezdarba pieauguma temps kļūst mazāks - janvārī un februārī pieaugums bija attiecīgi 0,6 un 0,5 procentu punkti mēnesī, ievērojami lēnāks nekā 2009. gada septembrī - decembrī (0,9-1,0 procentu punkti).

Tādējādi bezdarba pieauguma otrais vilnis, kas uzņēma spēku pērn rudenī, pakāpeniski izsīkst, norāda Latvijas Bankas ekonomikas eksperts Oļegs Krasnopjorovs.

Bezdarbnieka statusu ieguvušo skaits - rādītājs, kas ātrāk nekā bezdarba līmenis reaģē uz ekonomiskās aktivitātes pārmaiņām, - februārī nokrita līdz sešu mēnešu minimumam (16,8 tūkstoši cilvēku), lai gan gada sākumam raksturīga nelabvēlīga sezonas ietekme.

Sagaidāms, ka nākamajos mēnešos bezdarba pieaugums kļūs arvien lēnāks un reģistrētais bezdarbs gada vidū varētu sasniegt augstāko līmeni - 18-19%.

Iespējams, ka kādā no vasaras mēnešiem sezonas ietekmē bezdarba līmenis varētu pat samazināties, taču noturīgs bezdarba kritums paredzams tuvāk gada beigām, prognozē eksperts.

Jāatzīmē, ka bezdarba kritums Baltijas valstīs tomēr būs diezgan lēns, jo atgriešanās pie ilgtermiņā uzturamas tautsaimniecības izaugsmes (ap 5% gadā), kas ir priekšnoteikums spēcīgākam nodarbinātības kāpumam, ir gaidāma tikai 2012. gadā.

Tādējādi vidējais reģistrētā bezdarba līmenis 2011. gadā prognozējams mazāks par šogad paredzamajiem 17-18%, bet lielāks par 2009. gada vidējo līmeni 12,1%.