Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janukovičs: ukraiņu valodai jāsaglabā vienīgās valsts valodas statuss

Ukrainas jaunais prezidents Viktors Janukovičs uzskata, ka ukraiņu valodai jāsaglabā vienīgās valsts valodas statuss, vēstī ziņu aģentūra «Ukrainskije Novosti».

Šādu pārliecību viņš paudis, runājot pie Tarasa Ševčenko kapavietas Čerkasu apgabala Kaņevas pilsētā, kur notiek svinīgi pasākumi par godu dzejnieka 196.dzimšanas dienai.

«Ukrainā ukraiņu valoda attīstīsies kā vienīgā valsts valoda,» sacīja prezidents, atzīstot, ka jāattīstās arī citām valodām.

Nesenās priekšvēlēšanu kampaņas gaitā Janukovičs sacīja - ja viņu ievēlēs, tad centīsies panākt, ka krievu valodai tiek piešķirts valsts valodas statuss. Jau vēlāk, uzstājoties vēlētāju priekšā, viņš atzina - lai piešķirtu krievu valodai valsts valodas statusu, būtu jāmaina konstitūcija, bet viņa vadītajai Reģionu partijai parlamentā nav tik daudz balsu. Tāpēc Janukovičs ierosinājis krievu valodai piešķirt oficiālās saziņas valodu trijos reģionos, kur par labu šādām izmaiņām varētu iestāties vairums vēlētāju.

Nesen, tiekoties ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu, viņš solīja spert visus nepieciešamos soļus, lai to panāktu jau vistuvākajā laikā.