Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naudu ieslodzīto uztura normu palielināšanai IeVP prasīs valdībai

Lai varētu izpildīt Satversmes tiesas (ST) spriedumu, ar kuru tā atzinusi par valsts pamatlikumam neatbilstošām valdības noteikumu normas, kas noteic ieslodzīto personu uztura devas, Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) vērsīsies valdībā, lai lūgtu šim mērķim papildu finansējumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja IeVP priekšnieks ģenerālis Visvaldis Puķīte, ST spriedums noteikti tiks pildīts, un, lai to varētu izdarīt, IeVP konsultēsies ar Veselības ministriju (VM), lai tās speciālisti norādītu, tieši kuras pozīcijas ieslodzīto personu uzturdevās jāpalielina. Vienlaikus gan IeVP priekšnieks atzina, ka patlaban cietumnieki dienā uzņem 2300 kilokalorijas, ko VM ir atzinusi «par labu esam.»

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Tieslietu ministrijas (TM) preses pārstāve Laura Pakalne, ministrija ir saņēmusi informāciju par ST spriedumu un TM speciālisti to izvērtēs un meklēs risinājumus. «Pagaidām plašāk komentēt ST spriedumu TM nevar, jo neesam iepazinušies ar tajā minēto argumentāciju,» norādīja Pakalne, nekonkretizējot, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai atbildīgie speciālisti šo spriedumu izvērtētu.

Kā ziņots, ST ir atzinusi par valsts pamatlikumam neatbilstošām valdības noteikumu normas, kas noteic ieslodzīto personu uztura normas, aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

Kā sūdzībās ST bija norādījuši Valters Raumanis un Mārtiņš Ēcis, 2009.gadā ieslodzīto personu dienas uztura normas ir būtiski samazinātas un šobrīd viņi nesaņem cilvēka organismam nepieciešamo minimālo pārtikas daudzumu.

Rumanis un Ecis lūdza izvērtēt Ministru kabineta 2006.gada 19.decembra noteikumu par ieslodzīto personu uztura un sadzīves vajadzību materiālā nodrošinājuma normām 1.pielikuma atbilstību Satversmes 111.pantam, kas noteic, ka valsts aizsargā cilvēka veselību.

ST otrdien atzina minēto pielikumu par neatbilstošu Satversmes 111.pantam un par spēkā neesošu no šā gada 1.jūnija