Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā aiztur latviešu izcelsmes karikatūrista slepkavības plānotājus

Īrijas policija otrdien aizturējusi septiņus cilvēkus, kuri tiek turēti aizdomās par latviešu izcelsmes zviedru karikatūrista Lāša Vilka slepkavības plānošanu saistībā ar viņa savulaik zīmētajām pravieša Muhameda karikatūrām.

Īrijas policija paziņoja, ka tā aizturējusi četrus vīriešus un trīs sievietes, kuri gatavojušies nogalināt privātpersonu citas valsts teritorijā.

Policija norādīja, ka šajā izmeklēšanā iesaistītas arī ASV un vairāku citu Eiropas valstu tiesībsargājošās instances.

Īrijas nacionālās raidsabiedrības RTE sniegtā neoficiālā informācija liecina, ka aizturētie bijuši iebraucēji no Marokas un Jemenas vecumā no 20 līdz 40 gadiem.

«Ir noprotams, ka [aizdomās turamajiem] ir bēgļu statuss un viņi [Īrijā] uzturas likumīgi,» informēja RTE.

Kāds policijas pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms, apstiprināja, ka plānotais uzbrukums bijis vērsts pret Vilku, par kura nogalināšanu kāds ar starptautisko teroristu tīklu «Al Qaeda» saistīts Irākas nemiernieku grupējums ir izsludinājis 100 000 ASV dolāru (51 400 latu) atlīdzību.

Latviešu izcelsmes zviedru karikatūrists Lāšs Vilks jau agrāk izraisījis musulmaņu sašutumu un saņēmis draudus par attēlu, kurā redzams suns ar pravieša Muhameda galvu. Šis attēls 2007.gadā tika publicēts laikrakstā «Nerikes Allehanda».