Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts uzņēmumos joprojām dārgas veselības apdrošināšanas

No pagājušā gada oktobra ministrijās un to padotības iestādēs aizliegts slēgt jaunus veselības apdrošināšanas līgumus, taču šie ierobežojumi neattiecas uz valsts kapitālsabiedrībām, kurās, kā izrādās, priekšroka netiek dota lētajām apdrošināšanas polisēm, trešdien raksta «Diena».

Lielākais veselības apdrošināšanas pakalpojumu iepircējs pēdējos mēnešos ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), kas februāra beigās konkursā izvēlējās BTA piedāvājumu apdrošināt 531 darbinieku uz diviem gadiem par 363 370 latiem, nerēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Polises paredzētas tehniskās kontroles inspektoriem, transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas un eksaminācijas inspektoriem, kasieriem, saimnieciskajiem darbiniekiem un darbiniekiem, kuri lielāko daļu darba dienas pavada, strādājot ar datoru. Uz vienu darbinieku CSDD gatavs tērēt 342 latus, liecina laikraksta aprēķini.

CSDD sabiedrisko attiecību vadītājs Jānis Aizpors gan skaidro, ka nekādi ekskluzīvi medicīnas pakalpojumi polisēs nav paredzēti. Darbiniekiem paredzētās polises ietver ambulatoros un stacionāros pakalpojumus, daļēji apmaksātus medikamentus, vakcināciju, briļļu un citu redzi koriģējošo līdzekļu daļēju kompensāciju.

Turklāt polišu iepirkuma veikšanai CSDD esot saņēmis Finanšu ministrijas atļauju,

Janvāra beigās visus 120 darbiniekus apdrošinājusi arī Latvijas Jūras administrācija (LJA), vienam darbiniekam tērējot vairāk nekā CSDD – 359 latus. Bez ambulatorajiem un stacionārajiem pakalpojumiem LJA kompensēs arī medikamentu iegādi un zobārstniecību.

Vēl dārgākas polises iegādājusies Ārlietu ministrija (ĀM), kas bija viena no retajām institūcijām līdzās policijai, ugunsdzēsējiem, mežsargiem, ātrās palīdzības darbiniekiem, uz ko neattiecas aizliegums apdrošināt darbinieku veselību, jo tas būtu pretrunā ar diplomātu tiesībām. ĀM šim mērķim šogad tērēs 155 000 latu jeb 384 latus uz vienu centrālā aparāta darbinieku.