Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece: Jēkabpils ir gatava plūdiem

Jēkabpils un tās kaimiņu novadi ir gatavi iespējamiem pavasara plūdiem, tā pēc tikšanās Jēkabpilī ar atbildīgajām valsts un pašvaldību amatpersonām atzina iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

Tikšanās laikā operatīvie dienesti un pašvaldības informēja par šī brīža situāciju, gatavību rīcībai plūdu gadījumā un veiktajiem preventīvajiem pasākumiem, informēja ministres pārstāve Sintija Virse.

«Iespējamajiem plūdiem šogad gatavojamies ļoti nopietni, tāpēc personīgi gribēju pārliecināties par Jēkabpils un tās apkārtnes kā plūdu riska teritorijas gatavību. Pēc šodienas sarunas esmu pārliecinājusies, ka atbildīgās institūcijas zina, kā rīkoties, iespējamie plūdu draudi tiek uztverti nopietni un institūcijas savus pienākumus veic atbildīgi un profesionāli,» uzsver iekšlietu ministre.

Mūrniece tikšanās laikā arī uzsvēra, ka viena no vissvarīgākajām lietām ir atbildīgo dienestu un pašvaldību gatavība, operativitāte un savstarpēji koordinēta rīcība cilvēku apziņošanā un evakuācijas nodrošināšanā plūdu gadījumā. «Dienestu galvenais uzdevums ir parūpēties par iedzīvotāju drošību,» pauda Mūrniece.

Atbildīgajām institūcijām ir jābūt izstrādātam rīcības plānam gadījumos, ja iedzīvotāji atsakās pamest savu dzīves vietu.

Iedzīvotāju vislielākās bažas, atstājot savus mājokļus, ir par viņu īpašuma drošību, tāpēc tikšanās laikā Valsts policijas un zemessardzes pārstāvji iepazīstināja ar izstrādāto rīcības plānu, kā tiks veikta patrulēšana un īpašumu apsargāšana plūdu skartajās teritorijās, lai nepieļautu īpašumu izlaupīšanu.

Pēc sanāksmes iekšlietu ministre Linda Mūrniece ar atbildīgajām amatpersonām arī apmeklēja riska teritorijas, tai skaitā no dambja apskatīja Daugavu pilsētas teritorijā.