Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augstskolas telpās aptur nelegālu pokera turnīru

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija šī gada 10. martā apturējusi nelegālu pokera turnīru biznesa augstskolas «Turība» telpās, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja IAUI priekšniece Signe Birne.

Biznesa augstskolas «Turība» studentu pašpārvalde sadarbībā ar Latvijas Studentu pokera līgu un Latvijā nelicenzēto interneta azartspēļu organizētāju «expect.com» organizēja kāršu spēles pokera turnīru, norāda Birne.

Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka turnīrā, kas norisinājās biznesa augstskolas «Turība» mācību auditorijās, piedalās 36 spēlētāji. Balvās tika piedāvāti pokera žetonu komplekti, kārtis un citas nelegālo interneta azartspēļu organizētāju piedāvātās balvas. Par Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktās azartspēļu organizēšanas kārtības pārkāpumu ir uzsākts pārbaudes process.

Ņemot vērā straujo internetā piedāvāto nelegālo azartspēļu izplatību, inspekcija veic īpaši rūpīgu interneta lapu monitoringu, lai ierobežotu beznodokļu zonās reģistrēto azartspēļu organizētāju aktivitātes Latvijā, organizējot nelegālus pokera turnīrus, tādējādi ar šiem reklāmas pasākumiem piesaistot daudzus spēlētājus savām interneta lapām, uzsver Birne.

Mērķa auditorija šādiem azartspēļu organizētājiem ir jaunieši, kas ikdienā lieto internetu. Inspekcija atgādina, ka jebkura azartspēle, ieskaitot pokeru, var izraisīt atkarību un radīt spēlētājiem, spēlējot nelegālos interneta kazino, nekontrolējamus zaudējumus. Jāņem vērā arī potenciāli iespējamie krāpšanās riski un šādās situācijās uzraugošajām iestādēm Latvijā ir ļoti grūti nodrošināt spēlētāju aizsardzību, norāda IAUI priekšniece.

IAUI ir Finanšu ministrijas pārraudzībā esoša tiešas pārvaldes iestāde, kura veic spēļu organizēšanas licencēšanas uzraudzību un kontroli, azartspēļu automātu un iekārtu uzskaiti, sertifikāciju un uzraudzību, kā arī preču un pakalpojumu loteriju organizētāju licencēšanu, uzraudzību un kontroli.