Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas māksla apskatāma Maskavas mākslas salona izstādē

Latvijas Mākslinieku savienība no 19. līdz 28. martam ar latviešu mākslinieku darbu ekspozīciju tiks pārstāvēta 13. Starptautiskajā Maskavas mākslas salona «CDH – 2010» rīkotajā izstādē. Šī gada izstādes tēma ir «Lielais – mazajā».

Salons norisināsies Centrālajā Mākslinieku namā Maskavā. Uzaicinājumu piedalīties izstādē Latvijas Mākslinieku savienība saņēma no Krievijas sabiedrisko organizāciju asociācijas «Starptautiskās Mākslinieku savienības konfederācijas».

Izstāde ieplānota kā vērienīga mēroga darbu skate, kurā tiek pārstāvēta Krievijas, NVS un Baltijas valstu māksla. Izstādes «Lielais – mazajā» ideja ir rādīt zīmējumu kā galveno mākslinieka domas nesēju. Kārtējā, 13. Salona koncepcijas pamatā ir oriģinālā zīmējuma kā domāšanas mākas rādītāja demonstrēšana. Atsauce izstādes pamatidejai rodama K. Brjullova vārdos: «Jāmāk zīmēt, lai nezaudētu spēju domāt».

Zīmējumā kā pateicīgā materiālā atklājas daudzveidīgs, formās profesionāli pārliecinošs autora iespēju spektrs. Ekspozīcijā plānots iekļaut jebkura mākslas veida pārstāvju galvenajā darbības jomā realizētus darbus, paralēli parādot šo mākslinieku kā zīmētāju potenciālu.

Latvijas ekspozīciju veidos Ievas Maurītes, Lindas Kozules, Laimas Puntules, Izoldes Cēsnieces un Māra Subača kompozīcijas. Izvēlētie darbi paredz vienotu un daudzpusīgu ekspozīciju vienlaikus. Katram no māksliniekiem piemīt savs individuālais rokraksts, kas saplūst ar dzīves redzējumu un atklāj smalku, autoru subjektīvajai izjūtai attiecīgi definētu vērtību diapazonu. Latvijas mākslinieku darbu ekspozīcija parādīs zīmējumu kā daudzslāņainu radošās izpausmes lauku, kurā iespējams lietot plašu izteiksmes līdzekļu klāstu. Līnija tiek veidota ar akrila krāsu, akvareli, tinti, vīnu.

Ikviens no darbiem nes spēcīgu, izstādes koncepcijai atbilstošu idejisko piesātinājumu. Lindai Kozulei būtiska ir cilvēka attīstības tēma, Izolde Cēsniece pievēršas kultūras mantojumam. Lindas Kozules un Izoldes Cēsnieces darbi ļauj novērtēt oriģinālu un neierastu pieeju zīmējumam. Ieva Maurīte pasniedz skatītājam cilvēka pamatvērtības. Māra Subača darbos dominē reliģisks filozofiskums. Tīra līnija, kas ir ikviena zīmējuma pamatā, ir Ievas Maurītes un Māra Subača šī brīža galvenais izteiksmes veids. Laimas Puntules darbos iezīmējas sabiedrības attīstības tēma, mākslinieces zīmējuma ekspresiju nosaka smalka ritma izjūta.