Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grieķiju paralizē ģenerālstreiks

Grieķijas iedzīvotāji, protestējot pret valdības paredzētajiem taupības pasākumiem, ceturtdien rīko ģenerālstreiku, paralizējot sabiedriskā transporta un valsts iestāžu darbu.

Grieķijas lielākā arodbiedrība streikam aicināja pievienoties vairāk nekā miljonu cilvēku, lai protestētu pret valdības plānu valsts budžeta krīzes atrisināšanai.

Atēnās ceturtdien pilnībā tika pārtraukta autobusu un tramvaju kustība, un galvaspilsētā darbojās tikai viena metro līnija.

Savukārt veselības aprūpes centros strādāja neliels skaits cilvēku, kas apkopa tikai ārkārtas gadījumus.

Gaisa satiksmes kontrolieri darbu pārtrauca jau pusnaktī, pilnībā slēdzot gaisa telpu virs Grieķijas, tāpat nekursē arī kuģi, protesta akcijai pievienojoties jūrnieku arodbiedrībai.

Nacionālā ziņu aģentūra ANA 24 stundu streiku uzsāka plkst.6, un protesta akcijai pievienojušies arī laikrakstu darbinieki.

Tajā pat laikā Grieķijas nodokļu inspektori un atkritumu savākšanas dienestu darbinieki streiko jau kopš nedēļas sākuma.

Arodbiedrības pauž savu neapmierinātību ar Grieķijas valdības plāniem samazināt valsts izdevumus un paaugstināt nodokļus, lai šogad par četriem procentpunktiem samazinātu budžeta deficītu, kas veido 12,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Grieķijas valdība budžetu šogad cer samazināt vēl par 4,8 miljardiem eiro (3,3 miljardiem latu).

Iepriekšējais grieķu ģenerālstreiks tika rīkots 24.februārī, kad tika slēgtas skolas, valsts iestādes un tiesu nami, radot ievērojamus traucējumus arī sabiedriskā transporta, banku, slimnīcu un valstij piederošu kompāniju darbībā.