Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece gadu pēc stāšanās amatā: iedzīvotāji var justies droši

Nereti lietotais salīdzinājums par Latvijas atriešanos 90. gadu līmenī ir pārspīlēt. Iedzīvotāji Latvijā var justies droši, uzskata iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

Mūrniece norāda, ka nenoliedzami drošība ir joma, kurā vienmēr var uzrādīt un ir jāuzrāda labāki rezultāti, tomēr ministre aicina ņemt vērā, ka pērn dramatiskas izmaiņas statistikas dinamikā nav novērotas, un situācija valstī drošības ziņā tiek kontrolēta, informēja ministres pārstāve Sintija Virse.

«Protams, nemitīgi sekojam līdzi jaunākajām tendencēm un atbilstoši tām arī strādājam. Lai arī kopējais valstī reģistrēto noziegumu skaits ir samazinājies, īpašu uzmanību pievēršam pēdējā gada laikā pieaugošajai tendencei palielināties zādzībām, tai skaitā arī laupīšanām, tās veicot mantkārīgu nolūku dēļ. Apzinoties, ka bezdarba līmenis nav samazinājies, laupīšanas apkarošana ir viena no jomām, kas šogad iekšlietu sistēmā ir izvirzīta par prioritāti. Arī iedzīvotājus aicinu būt modriem un preventīvi domāt par savu drošību,» norāda Mūrniece.

Vienlaikus ministre norāda, ka fakts, ka aizvadītājā gadā neesam piedzīvojuši straujas izmaiņas noziedzības dinamikā, liecina par iekšlietu sistēmā uzsākto strukturālo reformu pareizo virzību.

«Svarīgākais ir tas, ka pērn, neskatoties uz dažādiem blakus faktoriem, tādiem kā ekonomiskā lejupslīde un tai likumsakarīgi pakārtotajām izmaiņām finansējumā, iekšlietu sistēmā ir izdevies noturēt stabilitāti, savukārt darbiniekiem - garantēt sociālo aizsardzību. Būtiski, ka strukturālās reformas un to laikā pieņemtie lēmumi nav atstājuši negatīvu ietekmi uz kopējo drošības situāciju valstī. Iedzīvotāji līdz šim un arī turpmāk var justies pasargāti, un iekšlietu sistēma nodrošina tai uzticētās funkcijas.»

«Gribu uzsvērt, ka, pirms gada, stājoties amatā, viena no manām prioritātēm bija veikt izmaiņas un veidot optimālu sadalījumu starp darbiniekiem, kas ir reālie drošības nodrošinātāji un - darbiniekiem birojos. Tikai ar šādu izmaiņu realizāciju redzu iespējas uzlabot iekšlietu sistēmas pārvaldību un darba efektivitāti,» atzīst Mūrniece.