Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krasovickis: vēlme liegt saņemt procentus saistīta ar vēlēšanām

Vēlme liegt bijušajiem «Parex bankas» īpašniekiem saņemt procentus par ieguldījumiem bankā saistīta ar gatavošanos vēlēšanām, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja viens no bijušajiem «Parex bankas» līdzīpašniekiem Viktors Krasovickis.

«Manuprāt, tas ir ļoti saistīts ar gatavošanos vēlēšanām,» teica Krasovickis, atbildot uz jautājumu, kā vērtē to, ka memorandā, kurš ir noslēgts starp Latviju un Eiropas Komisiju, tiek minēts, ka ir jāveic likuma grozījumi, lai bijušie bankas īpašnieki nesaņemtu procentus no ieguldījuma.

Viņš uzsvēra, ka valsts no saviem ieguldījumiem «Parex bankā» pašlaik pelna pat vairāk nekā bijušie bankas īpašnieki. «Valsts pelna daudz vairāk no šiem depozītiem, nekā mēs no savējiem. Procentu likmes turklāt valstij ir augstākas,» norādīja Krasovickis, piebilstot, ka pašlaik valsts tīrā peļņa no ieguldījumiem «Parex bankā» ir aptuveni 60 miljoni latu.

Uz jautājumu, cik daudz bijušie bankas īpašnieki patlaban saņem procentos no ieguldījumiem «Parex bankā», Krasovickis paskaidroja, ka šī informācija ir konfidenciāla, taču summa ir krietni mazāka nekā minēts medijos. «Krietni mazāk par tām summām, kas tika sauktas medijos,» minēja Krasovickis.

Viņš arī pastāstīja, ka kopā ar Valēriju Karginu ir piekrituši pārslēgt vienošanos par bankā ieguldīto kapitālu un procentu likmes samazināšanu. Krasovickis klāstīja, ka bijušie bankas īpašnieki ir piekrituši likmes samazināšanai par trim procentiem. Savukārt pašlaik abi bijušie bankas līdzīpašnieki vienā gadījumā saņem likmi, kas līdzvērtīga RIGIBID likmei, bet par to naudu, kas noguldīta uz septiņiem gadiem depozītā, - LIBOR plus 3%.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas no šā gada jūnija liegs bijušajiem «Parex bankas» līdzīpašniekiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim saņemt procentus par ieguldījumu subordinētajā kapitālā.

Finanšu ministrijas ierosinātie grozījumi Kredītiestāžu likumā paredz, ka bankai, kurai Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir noteikusi noguldījumu ierobežojumus vai kura atbilstoši normatīvajiem aktiem par komercdarbības atbalstu saņem šādu atbalstu, no 2010.gada 1.jūnija ir aizliegts pildīt pakārtotās saistības, tostarp aizliegts atmaksāt aizdevumu, aprēķināt, uzkrāt vai izmaksāt par šādu aizdevumu procentus un citu atlīdzību.

Vienīgā banka Latvijā, kurai tiek sniegts atbalsts un kurai ir noteikti noguldījumu ierobežojumi, pašlaik ir «Parex banka», un minētā norma skars pakārtotajās saistībās aizdoto līdzekļu īpašniekus, kuriem līgums par pakārtotajām saistībām ar «Parex banku» noslēgts pirms 2008.gada 10.novembra, kad valsts sāka sniegt atbalstu «Parex bankai». Ar minēto normu notiekošajai ilgstošajai situācijai (komercdarbības atbalsts sākts sniegt vai noguldījumu ierobežojumi noteikti pirms likuma spēkā stāšanās) tiks mainītas tiesiskās sekas tikai attiecībā uz nākotni, bet tā ilgstošas situācijas daļa, kas notikusi pirms 2010.gada 1.jūnija (par pakārtotajām saistībām jau aprēķinātie un izmaksātie procenti), paliks neskarta, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Par grozījumiem likumā jālemj Saeimai trīs lasījumos.