Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionāri: premjeram trūkst stingrības attiecībās ar ministriem

Premjers Valdis Dombrovskis (JL), pirmo gadu esot valdības vadītāja krēslā, ir darbojies ne savās, bet gan sabiedrības interesēs, taču attiecībās ar citiem ministriem viņam pietrūkst «pātagas principa», komentējot Dombrovska vadītās valdības gada laikā paveikto, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja Aina Verze.

Verze visumā pozitīvi vērtē Dombrovski kā valdības vadītāju, jo, pēc viņas domām, šis premjers tomēr neesot darbojies savu personīgo iegribu un intrigu vadīts, tāpēc arī vecākās paaudzes acīs esot izpelnījies simpātijas.

Verze gan uzsver, ka pensionāriem nebija pieņemama Dombrovska rīcība pensiju jautājumā, kad no valdības vadītāja puses nebija īstas skaidrības un tika melots. «Nevajadzēja skolnieciski slēpt to, ka pensijas tomēr jāmazina vai tās netiks indeksētas, bet gan skaidrot, kāda ir reālā situācija,» ir pārliecināta LPF priekšsēdētāja.

Tomēr situācija patlaban stabilizējoties, kas, pēc Verzes teiktā, esot valdības nopelns.

Viņa arī izteica cerību, ka nākotnē valdība un tās vadītājs gūs lielāku sapratni par to, ka viņi ir atbildīgi arī par vecāko paaudzi. «Esošie pensionāri ir bezspēcīgi un atkarīgi no valdības attieksmes un ministru sociālās atbildības,» norādīja Verze.

LETA jau ziņoja, ka Dombrovska vadītajai valdībai 12.martā aprit gads. Pēdējās dienās gan pašas ministrijas, gan dažādi sociālie partneri izsaka savu vērtējumu par valdības gada laikā paveikto. Šodien atskaites ziņojumu par padarīto Dombrovskis sniedz arī parlamentā.