Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars: valdība novirzījusi lielus līdzekļus mājokļu renovācijai

Īsā laikā valdība novirzījusi lielus līdzekļus mājokļu renovācijai un siltināšanai, norādot uz jaunām darbības iespējām būvniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, starptautiskās būvniecības izstādes «Māja I 2010» atklāšanā teica ekonomikas ministrs Artis Kampars (LJ).

Pēc viņa teiktā, lielais izstādes dalībnieku skaits apliecina, ka liela daļa Latvijas uzņēmēju ir gatavi darboties un pierādīt, ka būvniecības industrija nav mirusi.

Kampars uzsvēra, ka Latvijas makroekonomiskie rādītāji sāk uzlaboties. «Tas nozīmē, ka esam uz platformas, kas dod pamatu izaugsmei, uzņēmumiem darbojoties gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos,» teica ekonomikas ministrs. Viņš arī akcentēja, ka Latvijas būvniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem nopietni jādomā, ar kādiem produktiem konkurēt eksporta tirgos.

Izstādē «Māja I 2010», kas no 11.marta līdz 14.martam norisinās izstāžu centrā Ķīpsalā, piedalās 304 uzņēmumi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Austrijas, Īrijas, Polijas un ASV, piedāvājot materiālus, tehnoloģijas un risinājumus būvniecībai, rekonstrukcijai un remontam.

Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības «BT 1» ģenerāldirektors Viesturs Tīle izstādes atklāšanā uzsvēra, ka, neraugoties uz kritumu celtniecības nozarē, izstādes dalībnieku piedāvājums dažādās ar būvniecību saistītās jomās ir ļoti plašs.

Izstādes laikā notiek arī vairāki specializētie semināri. Ceturtdien notika seminārs «Ultrafiltrācijas keramiskās membrānas - efektīvas un ekonomiskas filtrēšanas tehnoloģijas», kuru vadīja membrāntehnoloģiju inženieris Gustavs Hefle no Vācijas uzņēmuma «Membraflow».

Savukārt 12.martā notiks seminārs «Māju pārvaldīšana un energoefektivitātes risinājumi», ko rīko Ekonomikas ministrijas (EM) Būvniecības un mājokļu politikas departaments, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra (BEMVA) un Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija.

Izstādi «Māja I 2010» rīko «BT1», bet izstādes partneri ir Ekonomikas ministrijas Būvniecības departaments, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācija, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociācija, Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Latvijas Arhitektu savienība un Igaunijas Būvmateriālu ražotāju asociācija.