Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosina sākt kriminālvajāšanu par 200 000 latu «atmazgāšanu»

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde ierosinājusi sākt kriminālvajāšanu pret kādu vīrieti, kurš valsts budžetam radījis zaudējumus aptuveni 200 000 latu apmērā, portālu «Apollo» informēja VID.

Vīrietis nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu jeb «naudas atmazgāšanu» un izvairījies no nodokļu nomaksas, tādējādi valstij radot zaudējumus aptuveni 189 tūkstošu latu apmērā.

VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieku operatīvās rīcības rezultātā jau kriminālprocesa izmeklēšanas laikā ir izdevies atgūt lielāko daļu minētās naudas summas – par noziedzīgi iegūtiem atzīti un ieskaitīti valsts budžetā ir vairāk kā 115 tūkstoši latu.

Kriminālprocess sākts jau 2008.gada maijā par divu uzņēmumu veiktiem aizdomīgiem finanšu darījumiem 2007.gadā. Kriminālprocesu pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka abu uzņēmumu pretlikumīgās darbības rezultātā valsts budžetam radīti zaudējumi 197 655,48 latu apmērā, no kuriem jau kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā ar tiesas lēmumu valsts budžetam atgriezti 114 933,26 lati un 168,03 eiro. Minētie naudas līdzekļi tika arestēti šo divu uzņēmumu norēķinu kontos.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1969.gadā dzimis vīrietis izvairījies no nodokļu nomaksas, organizējot fiktīvi reģistrētus uzņēmumus, noformējot ar nodokli apliekamu darījumu dokumentus par faktiski nenotikušiem darījumiem un pārskaitot naudas summas kopā ar pievienotās vērtības nodokli fiktīvajiem uzņēmumiem uz viltotu un nepatiesu informāciju saturošu dokumentu, tas ir, līgumu un rēķinu pamata.

Šī persona reģistrējusi trīs fiktīvus uzņēmumus uz trešo personu vārda, izmantojot viņu uzticēšanos, un, pamatojoties uz šo fiktīvo uzņēmumu amatpersonu izsniegtajām pilnvarām, izmantoja uzņēmumu norēķinu kontus, lai fiktīvo darījumu rezultātā saņemtos naudas līdzekļus vēlāk noņemtu skaidrā naudā.

Kriminālprocesa ietvaros veiktas divas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, viena kratīšana veikta biroja telpās un viena – automašīnā. Kratīšanu laikā izņemti vairāki datori, kuriem veikta kibertehniskā ekspertīze, un tās rezultātā iegūti ekspertu atzinumi par to, ka daļa no kriminālprocesā iesaistīto uzņēmumu darījumu dokumentiem tika sagatavoti izmantojot tieši šos datorus.