Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājas policijas šefu vaino avārijas izraisīšanā, viņš to noliedz

Liepājā briest skandāls – Liepājas policijas šefs it kā esot izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, taču sevi par vainīgu neuzskata.

«Liepajniekiem.lv»

Policijas informācija liecina, ka 10. martā pulksten 17.25 automašīnas «Opel» šoferis, no Jelgavas ielas veicot pagriezienu uz Raiņa ielu, nav devis ceļu automašīnai «Ford», kuras vadītājs pirms Jelgavas ielas apbraucis stāvošas automašīnas un iebraucis pretējā joslā, šķērsojot nepārtraukto līniju.

Taksometra šoferis stāsta, ka braucis pa Raiņa ielu un pie Jelgavas ielas, kuri ir paplašināta sadalošā josla, no labās puses priekšā viņam izbraukusi «Opel» automašīna.
Izrādās, ka automašīnu «Opel» vadījis Ukstiņš. Abi šoferi izkāpuši no spēkratiem un vienojušies, ka sastādīs saskaņoto paziņojumu.

«Un tur viņš paziņoja, ka neuzskata sevi par vainīgu. Brīnījos – kā tad tā? Izbrauc citam priekšā uz galvenā ceļa no ielas, kur ir zīme «Dodiet ceļu», un nav vainīgs? Un viņš izsauca savus puišus, tad nu tie sāka visu mērīt un pētīt. Ko tad viņi tur varēja izpētīt, ja jau nobraucām malā? Kur ir lukturu lauskas? Tās taču pasper ar kāju, kur vajag. Un kad man sāka šūt klāt, ka esmu šķērsojis nepārtraukto līniju un iebraucis pretējā joslā, sapratu, ka viņi velk uz savu pusi, lai uztaisītu abus par vainīgiem. Pat ja būtu pārbraucis to līniju, tas jau neizraisīja sadursmi. To izraisīja policijas šefs, kurš nedeva man ceļu,» ar sašutumu trešdienas vakara notikumus atceras taksometra vadītājs.

Viņš ir gatavs apstrīdēt notikušo un gatavojas konsultēties ar advokātu.

Arī Ukstiņš gatavs stāties pretī taksista apgalvojumiem. Viņš stāsta, ka no Jelgavas ielas tajā pusē, kur atrodas Pašvaldības policija, viņš veicis kreiso pagriezienu uz Raiņa ielu, jo abās pusēs esošie šoferi devuši signālu, ka ļauj viņam braukt, kamēr tās laiž garām gājējus. «Man taču neienāca prātā, ka kāds dzīsies garām automašīnu kolonnai, šķērsojot nepārtraukto līniju,» klāsta Ukstiņš.

Viņš noliedz, ka šajā krustojumā būtu kāda paplašināta sadalošā josla. Teorētiski tur cieši līdzās var nostāties divas automašīnas, bet šajā gadījumā esot bijis skaidri redzams, ka taksometra šoferis pārkāpis noteikumus, jo nepārtrauktā baltā līnija stiepjas jau no Pīlādžu ielas. «Es nevelku deķi uz savu pusi. Es atzīstu savu vainu daļēji, bet ne simtprocentīgi. Jo sadursme nebūtu notikusi, ja arī taksometra šoferis būtu ievērojis visus noteikumus,» norāda policijas šefs.

Negadījuma brīdi viņš braucis ar personisko automašīnu ārpus darba laika.