Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LAU: algas maksājam atbilstoši ekonomiskajai situācijai

Komentējot piektdien [s:31958], uzņēmums norāda, ka atalgojums ir adekvāts situācijai ceļu nozares tirgū.

«LAU strādājošie savu atalgojumu nopelna, strādājot brīvā tirgus un konkurences apstākļos. Lai uzņēmums varētu sekmīgi konkurēt, darbinieku atalgojuma apmērs ir saistīts ar ražošanas apjomu, ievērojot tirgus situāciju,» portālu «Apollo» informēja LAU.

Taču pagājušā gada laikā atalgojums šajā uzņēmumā ir samazināts vidēji par 10% līdz 60%. Lielākais samazinājums ir skāris lielās algas, mazajām algām attiecīgi ir piemērots mazāks samazinājums. Darbinieku alga ir atkarīga no padarītā darba apjoma, kā arī no tā, vai ir strādāts svētku dienās un naktīs.

Vislielāko atalgojumu uzņēmumā saņem struktūrvienību direktori un uzņēmuma vadība. LAU kā jebkurā lielā ražojošā uzņēmumā darba algu atalgojuma lielums tiek noteikts sistēmiski, pēc veicamo uzdevumu un atbildības principa - jo lielāka struktūrvienība, tās apgrozījums, jo lielāks atalgojums gan vadītājiem, gan vadošajiem speciālistiem. 

LAU arī uzsver, ka uzņēmums no valsts vai pašvaldību budžeta nesaņem nevienu latu subsīdiju vai dotāciju veidā.

Uzņēmums gan nevar ne apstiprināt, ne arī noliegt publiskoto datu patiesumu, taču, veicot vispārēju uzņēmuma rīcībā esošo datu un publiskotās informācijas salīdzināšanu, tiek pieļauts, ka dati ir patiesi.

Uzņēmums gan nesaskata problēmas attiecībā uz to datu publiskošanu, kuri saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir publiski pieejami. Taču ja tiek publiskotas to darbinieku algas, kuri nav amatpersonas, LAU uzskata, ka ir aizskartas Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktās tiesības uz personas datu aizsardzību.

«Otrkārt, uzņēmumam konkurējot brīvā tirgus apstākļos, jebkura informācija, kas saistīta ar uzņēmuma ražošanu (būtisks elements ir informācija par nolīgto speciālistu atalgojumu), ir komercnoslēpums, un tās nesankcionēta izpaušana ir uzņēmuma darbībai traucējošs faktors,» norāda autoceļu uzturētājs.

Tāpat LAU skaidro, ka algu sarakstā uzrādītais lielais atalgojums - 28 378 latu ir pabalsts, kas pienākas darbiniekam, beidzot darba attiecības un viņš uzņēmumā ir nostrādājis vairāk nekā 30 gadus.