Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF palīdzēs Āfrikai kontrolēt zelta un dimantu sektorus

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) palīdzēs 16 Āfrikas valstīm uzraudzīt to zelta un dimanta ieguves sektorus, lai censtos apturēt tajos iegūto līdzekļu ļaunprātīgu izmantošanu terorisma finansēšanā, teikts piektdien publiskotajā fonda paziņojumā.

Paužot bažas par arvien pieaugošo «saikni starp vērtīgo izrakteņu tirdzniecību un pretlikumīgiem finanšu darījumiem, korupciju, narkotiku tirdzniecību, ieroču kontrabandu un terorisma finansēšanu», SVF norādīja, ka «šīm valstīm tiks piedāvāta virkne tehniskās palīdzības programmu un semināru».

Programmu finansēs Lielbritānija, Francija, Kuveita, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Katara, Saūda Arābija, Dienvidkoreja un Šveice.

«Vērtīgo minerālu nozares labāka kontrole ne tikai palīdzēs šīm valstīm cīnīties ar šo parādību, bet arī palielinās ienākumus un uzlabos to fiskālo situāciju,» sacīja SVF pārstāvis Emanuels Matiass.

SVF vēsta, ka Āfrika katru gadu no zelta tirdzniecības iegūst aptuveni 19 miljardus dolāru (9,7 miljardus latu) un sešus miljardus dolāru (3,09 miljardus latu) no dimantu tirdzniecības.

Taču nezināms apjoms no šiem ienākumiem katru gadu tiek atmazgāts vai novirzīts krimināliem mērķiem.