Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: tiesu varas neatkarība jānodrošina neskatoties ne uz ko

Izvērtējot gada laikā padarīto, tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) uzskata, ka ņemot vērā straujās pārmaiņas valsts ekonomikā, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir tiesnešu atalgojums un tā izmaiņas saistībā ar budžeta samazinājumu tieslietu nozarei, portālu «Apollo» informēja Tieslietu ministrijā.

Pēc Segliņa domām, tiesu varas neatkarība ir jānodrošina, neskatoties uz pārmaiņām tieslietu nozarē un valstī kopumā.

Kā vienu no būtiskākajiem paveiktajiem darbiem gada laikā, ministrs uzskata jaunā Maksātnespējas likuma izstrādi un cer, ka to arī šogad pēc iespējas ātrāk ieviesīs. Ņemot vērā likuma aktualitāti un nozīmīgumu, ministrs aicina uzņēmējus, juristus un sabiedrību kopumā aktīvi iesaistīties šī likuma ieviešanas procesā, lai tas sasniegtu izvirzītos mērķus.

Tāpat ministrs uzskata, ka liels darbs ieguldīts dažādu normatīvo aktu pilnveidošanā un aktualizēšanā. Kā pērn, tā arī šogad pastiprināta uzmanība tiek veltīta Komerclikuma un Civillikuma modernizēšanai, lai šie normatīvie akti veicinātu ekonomikas atveseļošanu un uzņēmējdarbības uzlabošanu Latvijā.

Segliņš kā tieslietu ministrs ir arī apmeklējis arī daudzas padotības iestādes, personīgi iepazinies ar darbu tiesās un ieslodzījuma vietās. Pēc ministra domām, tieši klātienē ir iespējams iepazīties ar dažādām iestāžu darba niansēm, ko nevar redzēt tikai strādājot ar normatīvajiem aktiem un sazinoties rakstiski.

Kā prioritāti turpmākajam darbam Segliņš min Tieslietu padomes izveidošanai nepieciešamo normatīvo aktu pieņemšanu vēl šīs Saeimas laikā, kā arī pašas Tieslietu padomes izveidošanu.