Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM: eiro ieviešanai nav tieša sakara ar nodokļu paaugstināšanu

Diskusijās publiskajā telpā pēdējā laikā izskanējušas spekulācijas par to, ka eiro ieviešanas dēļ Latvijā nāksies paaugstināt nodokļus, taču Finanšu ministrija (FM) skaidro, ka eiro ieviešanai nav tieša sakara ar nodokļu likmēm Latvijā.

Ministrija norāda, ka eiro ieviešanas procesa dēļ nav nepieciešama ne likmju paaugstināšana, ne arī samazināšana, kā arī jebkāda cita veida nodokļu harmonizācija.

«Tā kā Latvija eiro ieviešanu ir definējusi kā vidēja termiņa mērķi, mūsu valstij būs jāatbilst Māstrihtas kritērijiem, kas nosaka ierobežojumus valsts parāda, valsts budžeta deficīta un inflācijas lielumam. Lai sasniegtu kritērijos noteikto budžeta deficīta līmeni zem 3% no iekšzemes kopprodukta, Latvija tuvāko divu gadu laikā ir apņēmusies veikt būtisku fiskālo konsolidāciju,» skaidro FM.

Tas nozīmē, ka viens no instrumentiem ir iespējama nodokļu pārskatīšana un tas likumsakarīgi novedīs pie Māstrihtas kritēriju izpildes kā eiro ieviešanas priekšnoteikuma, tomēr neatkarīgi no eiro ieviešanas vai neieviešanas, šie konsolidācijas pasākumi ir realizējami ilgtspējīgas ekonomiskās stabilitātes nodrošināšanai.

Ministrija piebilst, ka eiro ieviešana būs neatņemama šīs ilgtermiņa ekonomiskās stabilitātes bāze.