Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā 2. lielākā mirstība no tā dēvētās cūku gripas

Latvija ieņem 2.vietu pasaulē pēc mirstības no pandēmiskās gripas H1N1 jeb tā dēvētās cūku gripas.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» Latvijas Infektoloģijas centra direktora pienākumu izpildītājs profesors Jāzeps Keišs norāda, ka Latvija Eiropā ir pirmajā vietā šajā bēdīgajā rādītājā, bet pasaulē - otrajā vietā.

«Mūsu valstī no pandēmiskās jeb cūku gripas ir miruši 34 cilvēki vecumā no 23 līdz 60 gadiem, viņu vidū - divas grūtnieces. Ja salīdzina ar pasaules rādītājiem, šo mirstību rēķinot uz vienu miljonu iedzīvotāju, mēs ieņemam otro vietu pasaulē aiz Argentīnas un pirmo vietu Eiropā,» saka Keišs.

«Kad cilvēks saslimst, viņš sev uzdod ļoti vienkāršu jautājumu - vai es ārstēšos pats vai meklēšu ārsta palīdzību? Lielākā daļa no mirušajiem slimības sākumā pie ģimenes ārsta nevērsās, viņi ar slimību cīnījās paši. Pie ārsta vērsās tikai tad, kad slimība jau bija aizgājusi pārāk tālu,» komentējot augstās mirstības iemeslus, «Latvijas Avīzei» teica Keišs.