Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC strostē «Pirmos» par politikas jaukšanu ar uzņēmējdarbību

Piedalīšanos LPP/LC jauniešu organizācijā - biedrībā «Pirmie» nevajag jaukt ar uzņēmējdarbību, sestdien biedrības «Pirmie» kongresā sacīja LPP/LC vadītājs Ainārs Šlesers.

Šos pārmetumus izpelnījās galvenokārt LPP/LC jauniešu organizācijas biedra Pētera Dimanta līdzdibinātā biedrība «NVS valstu investoru aizsardzības savienība».

«Vēlos, lai sadarbība starp «Pirmajiem» un LPP/LC būtu ciešāka, lai organizācija informē par savām iniciatīvām, nevis partija par tām uzzina no žurnālistiem,» uzsvēra Šlesers.

Arī LPP/LC valdes loceklis Georgs Lancmanis savā uzrunā kongresa dalībniekiem norādīja, ka tiem, kuri vēlas nodarboties ar uzņēmējdarbību, nevajadzētu to darīt LPP/LC aizsegā, pretējā gadījumā dalība jauniešu organizācijā «Pirmie» ir jāpārtrauc.

Šlesers kā šīs problēmas risinājumu redz jauniešu organizācijas valdes priekšsēdētāja piedalīšanos LPP/LC valdes sapulcēs, kur informēs par jauniešu iniciatīvām.

Jau ziņots, ka LPP/LC un Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) jauniešu organizācijas aktīvisti nodibinājuši Latvijas kompāniju «Schengen Invest», kas piedāvās pakalpojumus Neatkarīgo valstu savienības (NVS) valstu investoriem uzturēšanās atļauju saņemšanai Latvijā, biznesa portālu «Nozare.lv» iepriekš informēja «Schengen Invest» pārstāvji.

Kompānijas dibināšanas idejas autori ir LPP/LC jauniešu organizācijas «Pirmie» aktīvisti Andrejs Grocevs un Rinalds Buškovs, LSP jauniešu organizācijas biedrības «Vienota Latvija» vadītājs Eduards Svatkovs, Azerbaidžānas kopienas Latvijā jaunatnes nodaļas «AZERI» vadītājs Amils Saļimovs un Kazahstānas uzņēmējs Tolondu Toičubajevs.

Pie «Schengen Invest» jau vērsušies vairāki cilvēki no Krievijas un Kazahstānas, ar vēlmi iegādāties nekustamos īpašumus Latvijā, kā arī investēt vai iegādāties kādu Latvijas uzņēmumu.

Kā ziņots, pēc grozījumu Imigrācijas likumā pieņemšanas, lai aizsargātu NVS ietilpstošo valstu investoru intereses un sniegtu tiem objektīvu informāciju par Latvijas ekonomiku, nodokļu politiku, investīciju drošību, tiks dibināta biedrība «NVS valstu investoru aizsardzības savienība», biznesa portālu «Nozare.lv» informēja viens no biedrības dibinātājiem Pēteris Dimants.

Dimants stāsta, ka viens no galvenajiem biedrības uzdevumiem ir sniegt NVS valstu investoriem objektīvu informāciju par pieņemtajiem grozījumiem Imigrācijas likumā.

«Pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā ir ļoti svarīgs atskaites punkts Latvijas ekonomikas sildīšanā. Mēs nedrīkstam pieļaut to, lai potenciālie investori tiktu maldināti ar populistiskiem un subjektīviem paziņojumiem no atsevišķu politiķu puses, kas varētu traucēt investīciju pieplūdumam un jaunu darba vietu radīšanai Latvijā. Mēs iestājamies par to, lai investori tieši no NVS valstīm brauktu uz Latviju, iegādātos šeit nekustamos īpašumus, uzsāktu uzņēmējdarbību un radītu jaunas darba vietas,» norāda Dimants.

Biedrība «NVS valstu investoru aizsardzības savienība» ir uzsākusi darbu pie pētījuma par Latvijas ekonomikā reāli notiekošajiem procesiem, kas ļaus NVS valstu uzņēmējiem saņemt objektīvāko un precīzāko informāciju par nekustamo īpašumu tirgu, kā arī par uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām Latvijā.

Kā ziņots, grozījumi Imigrācijas likumā paredz piedāvāt piecu gadu uzturēšanās atļaujas ārvalstniekiem un viņu ģimenes locekļiem, ja viņi veiks investīcijas Latvijas ekonomikā, piemēram, veicot noteiktu ieguldījumu kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai par noteiktu summu iegādājoties nekustamo īpašumu. Tie ārvalstnieki, kas piecus gadus būs nepārtraukti uzturējušies Latvijas teritorijā, varēs pieprasīt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Jau ziņots, ka šodien notiek partijas LPP/LC jauniešu organizācijas - biedrības «Pirmie» kongress, kurā tiks vēlēta jauna biedrības valde un valdes priekšsēdētājs.

Kongresā tiks izvērtēti līdzšinējā darba rezultāti un LPP/LC priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers sniegs Latvijas ekonomiskās un politiskās situācijas izvērtējumu un redzējumu par jauniešu organizācijas turpmāku attīstību.

Viesu statusā kongresu apmeklēs uzņēmēja Ieva Plaude, Saeimas deputāts Ainars Baštiks un LPP/LC ģenerālsekretārs Vitālijs Aizbalts.

Aar biedrības «Pirmie» valdes lēmumu no tās rindām izslēgts līdzšinējais ģenerālsekretārs Rinalds Buškovs. Galvenais iemesls šādam biedrības valdes lēmumam ir Buškova patvaļīgā rīcība, savas iniciatīvas sistemātiski nesaskaņojot ar «Pirmo» valdi.

«Pirmo» pārstāvjus īpaši aizkaitinājusi NVS aizsardzības biedrības dibināšanas iniciatīva, kā arī pārspīlētā uzmanības pievēršana jautājumiem par iespējamo sadarbību ar Krievijas jauniešu organizāciju «Naši».

Biedrība paziņojusi, ka norobežojas no paziņojumiem par «Pirmo» saistību ar NVS investoru aizsardzības biedrības dibināšanu un SIA «Schengen Invest» dibināšanu. Abi pasākumi nekādā veidā nav biedrības «Pirmie» iniciatīva vai valdes lēmums, uzsver Ameriks.

Buškova vietā ģenerālsekretāra pienākumus no vakardienas sācis pildīt «Pirmo» valdes loceklis Eldars Loginovs.