Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā izsolīs Latvijas kompānijai konfiscētu kuģi

«Independent.ie» informē, ka tuvākajā laikā Korkas īpašumu aģentūra izsolīs agrāk Latvijas kompānijai «Forestry Shipping» piederējušo kravas kuģi «Linda».

Kuģis tika konfiscēts tā īpašnieku nenokārtoto maksājumu dēļ, vēstī «baltic-ireland.ie».

Kuģis «Linda» pagājušā gada jūlija beigās pietauvojās Dundalkas ostā ar kokmateriālu kravu un tika «faktiski pamests» pēc tam, kad ostas valsts kontrole pārbaudē uz tā konstatēja astoņus drošības noteikumu pārkāpumus, bet kuģa īpašnieki atteicās apmaksāt ostas izdevumus.

Turklāt «Forestry Shipping» nebija izmaksājusi apkalpei algu gandrīz pus gadu un bija parādā jūrniekiem 60 000 ASV dolāru. Astoņi kuģa apkalpes locekļi, no kuriem kapteinis un divi virsnieki bija krievi, bet pārējie pieci apkalpes locekļi – ukraiņi, toreiz pēc palīdzības vērsās Starptautiskajā Transporta darbinieku federācijā (ITF).

Latvijas kompānija ar nepatikšanām Īrijā ir saskārusies ne vienu reizi vien. Bez iepriekšminētā gadījuma, pagājušā gada martā muitas amatpersonas ar Augstākās tiesas rīkojumu Korkā arestēja kompānijas pārvaldīto kuģi «Defender», kurš gan vēlāk ostu patvaļīgi atstāja. Bet 2008. gada aprīlī Korkā tika arestēts cits «Forestry Shipping» kuģis, uz kura klāja tika atrasts liels daudzums kontrabandas cigarešu, kā arī konstatēts, ka apkalpei alga ir mazāka par vienu eiro stundā.

ITF ziņo, ka divi kompānijas pārvaldīti kuģi «Fairland» un «Defender» pagājušajā gadā tika aizturēti Nīderlandē par algu neizmaksāšanu apkalpēm. ITF inspektors Īrijā Kens Flemings informēja, ka federācija jau 2 gadus ir iesaistīta strīdos ar «Forestry Shipping» par algu nemaksāšanu jūrniekiem.