Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īpašnieki nav sakārtojuši daļēji nodegušo ēku Jomas ielā

Daļēji nodegušās ēkas Jomas ielā īpašnieki tomēr nav veikuši grausta sakārtošanu, aģentūrai LETA pastāstīja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Auniņa.

LETA jau ziņoja, ka Jūrmalas dome janvāra beigās uzdeva nekustamā īpašuma Jomas ielā 43 īpašniekiem Andrejam Makarenko un Verai Ivančikovai līdz 15.martam veikt dzīvojamās mājas vizuālo un tehnisko apsekošanu un izstrādāt būves konservācijas projektu, bet līdz 15.maijam veikt dzīvojamās mājas konservāciju saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) izdoto Kultūras pieminekļa konservācijas darbu atļauju un tās kontrolē.

Lēmuma neizpildes gadījumā saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 370.panta noteikumiem īpašniekus paredzēts sodīt.

Ir notikušas mutiskas pārrunas ar VKPAI par to, ka gadījumā, ja ēkas īpašnieki neveiks attiecīgās darbības, inspekcija meklēs iespēju, lai būves konservācijas projekta izstrāde tiktu realizēta.

Patlaban mājas īpašnieki nav izrādījuši interesi par ēkas sakopšanu pēc ugunsgrēka un tā ir tādā pašā stāvoklī, kādā bija pēc ugunsgrēka, norādīja Auniņa.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar graustu problēmas risināšanu pilsētā, šā gada februārī ar Jūrmalas domes priekšsēdētāja Raimonda Munkevica («Jūrmala-mūsu mājas») rīkojumu tika izveidota īpaša darba grupa, kuras uzdevums ir veicināt Jūrmalas pilsētas teritorijā sliktā tehniskā stāvoklī esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu vai nojaukšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Par darba grupas vadītāju iecelts domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Romualds Ražuks. Grupā iekļauti arī pārstāvji no Pilsētplānošanas nodaļas un Būvniecības nodaļas. Paredzēts, ka pirmo ziņojumu par procesa virzību grupa sagatavos līdz šā gada 31.maijam.

Darba grupas pirmā sanāksme notiks 17.martā. Tajā iecerēts pārrunāt esošo situāciju un vienoties par turpmāko darbību.

Ražuks jau publiski aicinājis Jūrmalas iedzīvotājus viņu informēt par esošajiem graustiem, tā radot pamatu Graustu reģistra izveidei. Tas varētu būt publiski pieejams gan pilsētas preses izdevumos, gan Jūrmalas mājaslapā. Graustu reģistrs īpaši noderīgs varētu būt domes amatpersonām situācijās, kad nesakārtoto un nolaisto namu īpašnieki vēlēsies saņemt pašvaldības atbalstu citu savu projektu attīstīšanai.

Reģistra izveidei sekos Būvvaldes apsekojums un atzinums, pamatojoties uz kuru pašvaldība aicinās namu īpašniekus darīt visu iespējamo, lai viņu īpašums neapdraudētu cilvēku drošību un nebojātu pilsētas ainavu. Paredzot, ka ne vienmēr īpašnieki būs gatavi atsaukties aicinājumam savest kārtībā savus īpašumus, dome patur iespēju pieprasīt veikt ēkas konservācijas un/vai restaurācijas darbus vai arī izdarīt to par saviem līdzekļiem, veiktos ieguldījumus tiesas ceļā piedzenot no namu patiesajiem īpašniekiem.

LETA jau ziņoja, ka ēka Jomas ielā 43 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celts 1863.gadā, tādēļ sabiedrība būves īpašnieku bezdarbības rezultātā var zaudēt Jūrmalas pilsētai nozīmīgu kultūrvēsturisku mantojumu, norāda pašvaldība.

Kad lēmumprojekts uzdot īpašniekiem ēku konservēt jau bija iekļauts domes kārtējās sēdes darba kārtībā, naktī no 26.janvāra uz 27.janvāri ēkā izcēlās ugunsgrēks, padarot to par vēl lielāku graustu.