Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO ģenerālsekretārs: Krievijai ir novecojusi militārā doktrīna

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens apsūdzējis Krieviju, ka tā vadās pēc novecojušas militārās doktrīnas, uzskatot aliansi par draudu savai drošībai, vēsta «Deutsche Welle».

Krievijas nesen pieņemtā militārā doktrīna neatspoguļo reālo situāciju pasaulē, Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušā starptautiskā konferencē norādīja Rasmusens.

Pretēji Krievijas uzskatiem, alianse to neapdraud un nekad nav ielauzusies tās teritorijā, pavēstīja Rasmusens.

Viņš arī izteica NATO valdošās nopietnās bažas par Krievijas politiku pret tās kaimiņvalstīm. Pēc viņa teiktā, Krievija raidījusi «nepareizu signālu», kad pagājušā gada septembrī kopīgi ar Baltkrieviju sarīkoja plašus militāros manevrus, kuros tika izspēlēts iebrukums NATO dalībvalsts teritorijā.

Kā jau ziņots, februāra sākumā Kremlis publiskoja jauno Krievijas militāro doktrīnu, kurā kā viens no būtiskākajiem ārējiem draudiem minēti alianses centieni «globalizēt tās funkcijas, pārkāpjot starptautisko tiesību normas».