Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu izrādes laikā pieejams alkohols, bet ne sula un saldumi

Alkohola pieejamība Latvijā ir labi organizēta – visplašākajā izvēlē tas iegādājams tirdzniecības centros un specializētajos veikalos, zinoši profesionāļi par alkohola garšas īpatnībām raksta drukātajā presē un interneta medijos, alkoholisko dzērienu reklāmas aizrauj un noskaņo pozitīvi attiecībā pret grādīgo dzērienu lietošanu un lietotājiem. Industrija zeļ un plaukst, izrādās zeļ un plaukst arī uz bērniem domāto izrāžu rēķina.

Vilšanos un sarūgtinājumu ne vienai vien ģimenei sagādāja bērniem domātās izrādes «Makss un Morics» apmeklējums šā gada 7. martā Nacionālajā teātrī. Starpbrīdī kafejnīcā bija pieejams plaša alkoholisko dzērienu izvēle, bet sula un saldumi diemžēl bija piegādāti tik ierobežotā daudzumā, ka pietika tikai tiem ašākajiem, kas pirmie paspēja apmeklēt kafejnīcu. Varbūt būtu derīgi uz biļetēm norādīt papildus informāciju, ka kafejnīcā bērnu izrāžu laikā ieteicams iegriezties tikai tiem vecākiem, kas vēlas iedzert ko grādīgu?

Jā, starp citu, arī biļešu tirdzniecības politika uz bērnu izrādēm Nacionālajā teātrī liek pamatīgi tukšot jau tā plāno vecāku maciņu – biļete par pilnu cenu jāiegādājas arī pašiem mazākajiem (3-4 gadus veciem bērniem par vidēji 5 latiem), kuri savu sēdvietu tā arī izrādes laikā neizmanto, jo, lai saskatītu uz skatuves notiekošo, jāsēž klēpī vecākiem. Tātad, lai viens bērns apmeklētu izrādi kopā ar vienu vecāku, jāšķiras no 10 latiem, kā arī jānodrošinās ar līdzņemtām sulām un saldumiem.