Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IZM dienesta auto privātām vajadzībām lieto ministre un parlamentārais sekretārs

No Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegumus par dienesta automašīnas izmantošanu personīgajām vajadzībām uzrakstījusi izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) un parlamentārais sekretārs Rolands Broks, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Jau ziņots, ka par dienesta automašīnas izmantošanu privātām vajadzībām no janvāra algas izglītības un zinātnes ministrei atvilkti 22,86 lati. Koķe ar iesniegumu par automašīnas izmantošanu privātām vajadzībām Valsts kancelejā bija vērsusies pati.

Par dienesta automašīnas izmantošanu nokļūšanai no mājām uz darbu un atpakaļ iesniegumu uzrakstījis arī IZM parlamentārais sekretārs Rolands Broks, par to maksājot tādu pašu summu kā ministre.

Kopumā IZM izmanto sešas dienesta automašīnas.

Jau ziņots, ka 9.februārī valdība atbalstīja priekšlikumu, kas noteic, ka amatpersonas ārpus dienesta pienākumu veikšanas ir tiesīgas lietot dienesta transportlīdzekli tikai braucienam no dzīves vietas uz darba vietu un otrādi, samaksājot par to iedzīvotāju ienākuma nodokli un veicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas saskaņā ar šiem noteikumiem.

Šī norma attieksies uz valsts, pašvaldību vai centrālo valsts iestāžu amatpersonām, valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību, kā arī kapitālsabiedrību, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopsummā pārsniedz 50%, valdes vai padomes locekļiem un darbiniekiem, kā arī personām, kas pilda pienākumus vēlētās valsts vai pašvaldību institūcijās.

Par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām no janvāra algas 22,86 lati tika atvilkti sešiem ministriem. Ar iesniegumu, ka janvārī dienesta automašīna izmantota privātām vajadzībām, Valsts kancelejā bija vērsušies reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS), finanšu ministrs Einars Repše (JL) un ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL).

Tāpat par dienesta auto izmantošanu ministru vajadzībām maksājusi arī Valsts kanceleja kā darba devējs - 16,86 latus.