Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosina jau šajās vēlēšanās izmantot vēlētāju reģistru

Lai nenotiku vēlētāju «migrācija» un pārvadāšana uz konkrētu apgabalu, partija «Pilsoniskā savienība» (PS) rosina jau 10. Saeimas vēlēšanās izmantot vēlētāju reģistru, tādējādi arī nostiprinot proporcionalitātes principu, portālu «Apollo» informēja partijā.

Pēc partijas domām, tas arī būtiski atvieglos piedalīšanos vēlēšanās ārvalstīs esošajiem pilsoņiem.

PS norāda, ka vēlētāju «migrācija» vai dažkārt novērotā vēlētāju pārvadāšana neļauj nodrošināt vēlētāju skaita atbilstību vēlēšanu apgabalā noteiktajam deputātu kandidātu skaitam, kas arī noteikts Satversmē.

Partijas Saeimas frakcija jau ierosinājusi šo jautājumu pārrunāt valdību veidojošo partiju Sadarbības padomē – vai koalīcijas partneri konceptuāli atbalsta vēlētāju reģistra ieviešanu 10. Saeimas vēlēšanās vai arī attiecīgi grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā un Vēlētāju reģistra likumā būtu attiecināmi tikai uz 11. Saeimas vēlēšanām.

Vēlēšanu reģistra ieviešana un izmantošana ne tikai palīdzētu nodrošināt proporcionalitātes principu un atvieglotu vēlēšanas ārvalstīs dzīvojošajiem pilsoņiem. Tas pieliktu punktu arī arhaiskajai zīmogu spiešanai pasē, ko var salīdzināt ar pirksta mērcēšanu tintē novēlējušam pilsonim, ko praktizē trešās pasaules valstīs un valstīs, kur noris kara darbība vai pastāv citas grūtības nodrošināt vēlēšanu pārskatāmību, norāda PS.