Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāle par darba mašīnas izmantošanu maksājot nodokli

Par dienesta automašīnas izmantošanu darba vajadzībām veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) maksājot nodokli, bet privātām vajadzībām auto neizmantojot, aģentūrai LETA uzsvēra ministre.

Pēc ministres sacītā, viņa no savas algas maksājot maksimālo nodokli 56 latu apmērā, lai darba vajadzībām mašīnu varētu izmantot. «Man patīk pārvietoties kājām, bet ne jau tāpēc esmu šajā amatā, lai pa Rīgu pastaigātos,» uzsvēra ministre. Viņa norādīja, ka darba lietas ir jākārto un nedrīkst tās kavēt. Turklāt nodoklis ir nomaksāts, tāpēc apvainojumi esot nepamatoti.

Rozentāle kategoriski noliedza, ka auto būtu izmantojusi savām personiskajām vajadzībām. Tāpat viņa skaidroja, ka, lai dotos uz mājām, viņa izmantojot sabiedrisko transportu, ko noteikti varētu apliecināt arī citi tā izmantotāji.

Ministre uzskata, ka TV3 raidījuma «Nekā personīga» žurnālisti ir aizskāruši viņas godu un cieņu, ne tikai apmelojot viņu dienesta auto nepamatotā izmantošanā, bet runājot arī par viņas frizūru un lietussargu.

Kā ziņots, vakar «Nekā personīga» ziņoja, ka pretēji Tautas partijas (TP) solījumiem, ka tās ministri vairs neizmantos dienesta automašīnas ne darba, ne privātajām vajadzībām, žurnālisti pieķēruši veselības ministri izmantojam darba auto.

19.februārī «Nekā personīga» sagaidīja veselības ministri pie darbavietas. Sākumā parādījās apsnidzis «Audi A6», tas iebrauc sētā, pēc mirkļa ap stūri iznāca ministre, kurai mērojot ceļu no mājas līdz darbam, izdevies saglabāt neticami sausu frizūru un lietussargu.

11.martā plkst.7.30 no rīta pie Tallinas un Brīvības ielu krustojuma piebraucis svaigi nomazgāts «Audi A6». Šoferis apstājies un kaut ko gaidījis. Pēc brīža parādījusies arī veselības ministre, taču, ieraugot «Nekā personīga» kameru, pagājusi garām melnajam «Audi» un devusies uz trolejbusa pieturu.

Dienesta auto, palicis bez pasažiera, aizbrauca. Bet pēc brīža tas nonācis Veselības ministrijas pagalmā, ministre - Saeimā. Pēc Saeimas sēdes beigām Rozentāle devusies ārā un sagaidījusi to pašu «Audi», kas no rīta viņu gaidīja pie mājas.

Kā ziņots, 10.februārī TP birojā informēja: lai izvairītos no neizbēgamajiem pārpratumiem par automašīnu lietojuma pamatotību, līdz brīdim, kad Finanšu ministrija būs sagatavojusi un spēkā būs stājušies precīzi un nepārprotami regulējumi par to, kādām vajadzībām un atbilstoši kādiem nosacījumiem izmantojamas dienesta automašīnas, TP ministri ne tikai privātām, bet arī darba vajadzībām viņiem paredzētās dienesta automašīnas neizmantos.