Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB sabiedrībai paziņošot vēl par vairākām apjomīgām krimināllietām

Drīzumā sabiedrība plašāk uzzinās par pietiekami apjomīgām krimināllietām, ko izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), to šodien žurnālistiem pēc Saeimas Nacionālās drošības komisijas izbraukuma sēdes, kas notika jaunajās biroja telpās, pavēstīja komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (TP).

KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis informācijas sniegšanā par šīm lietām gan bija pavisam skops. Viņš pagaidām atteicās sniegt jebkādas ziņas par šiem procesiem. Vilnītis vien uzsvēra, ka birojs turpinās vērst pastiprinātu uzmanību uz dažādiem iepirkumiem valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī vētīs no Eiropas saņemto finanšu līdzekļu izlietošanas pamatotību.

KNAB priekšnieks atzina, ka apjomīgu kriminālprocesu izmeklēšana var «vilkties samērā ilgu laika posmu». Arī turpmāk birojs raudzīšoties, kas notiek ar iepirkumiem Satiksmes, Aizsardzības un Veselības ministrijās.

12.martā apritēja gads, kopš Saeima biroja priekšnieka amatā iecēla Vilnīti. Viņš šodien atzina, ka pašam savu darbu vērtēt ir ļoti grūti. «Es cenšos optimizēt savu darbu un sakārtot šo struktūru,» sacīja Vilnītis. Viņš norādīja, ka izmeklēšana pretkorupcijas jomā un arī citās sfērās attīstās, balstoties uz analītisko darbu.

Arī Kučinskis pozitīvi novērtēja faktu, ka patlaban KNAB nodarbojas ar analītisko darbu, tādēļ reizi ceturksnī notikšot komisijas sēdes ar KNAB vadības piedalīšanos, lai iepazītos ar iespējamiem apdraudējumiem korupcijas jomā.

Runājot par iecerēm turpmākajā darbā, Vilnītis uzsvēra, ka nepieciešams pastiprināt biroja darba kapacitāti un jādomā arī par attīstību, lai KNAB kļūtu par «modernu pretkorupcijas iestādi».

Tikai pagājušās nedēļas beigās KNAB pārcēlās uz jaunajām biroja telpām Rīgā, Brīvības ielā 104 k.2. Kā novēroja aģentūra LETA, patlaban vēl biroja darbiniekiem visai grūti šajās telpās iedzīvoties, jo nemitīgi notiek dažādas sadzīviskas ķibeles. Piemēram, šodien pagalmā applūda kanalizācija, kā dēļ nevarēja apmeklēt daļu no tualetēm, bet darbinieki steidzās savus spēkratus pārvietot uz sausākām vietām, lai auto nepeldētu izplūdušajos kanalizācijas ūdeņos.

Vairākas dienas KNAB darbiniekiem nebija pieejams arī internets un sazināšanās pa analogiem tālruņa numuriem. Šodien gan šīs problēmas vairs nepastāvot.