Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākas radošā ekspedīcija «Pa Fībiga pēdām Parīzē»

No 15. marta līdz 19. martam uz Parīzi izlido grupa Talsu mākslinieku, kuri dodas savā otrajā radošajā ekspedīcijā pa Talsos dzimušā gleznotāja Frederika Fībiga (1885 – 1953) pēdām.

2004. gada rudenī Talsu novada muzeja darbinieki un mākslinieki apmeklēja Francijas austrumu daļu Elzasu, kur Selestas pilsētiņā, Strasbūras tuvumā, F. Fībigs nodzīvojis no 1929. gada līdz 1953. gadam; tagad, gaidot gleznotāja 125. dzimšanas dienu, tiks iepazīti Parīzes Latīņu un Monparnasa kvartāli, kuros no 1907. gada līdz 1929. gadam dzīvoja, apmeklēja Žiliana akadēmiju un gleznoja no Talsiem ieceļojošais jaunais mākslinieks.

17. aprīlī Talsu novada muzejā tiks atklāta izstāde «Frederikam Fībigam 125», kurā būs eksponēts Parīzes ekspedīcijā iegūtais foto materiāls, kā arī F. Fībiga gleznas no privātkolekcijām Latvijā un Parīzes periodā tapušās F. Fībiga skices un uzmetumi no Talsu novada muzeja krājuma.