Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koalīcijas partijas atbalsta PVN samazināšanu tūrisma nozarei

Valdību veidojošās partijas šodien koalīcijas partijas sēdē nolēma samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) tūrisma nozarei no 21% uz 10%.

Jau tuvākajā laikā Saeima lems par grozījumu likumā par PVN izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Grozījumi paredz samazināt PVN likmi viesnīcām un tūrisma mītnēm.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) žurnālistiem sacīja, ka politiķiem jāapzinās, ka šāda likmes samazināšana var izraisīt sniega bumbas efektu un arī pārējās nozares var sākt prasīt atlaidi, taču politiķi vienojušies ievērot stingru disciplīnu un izdarīt izņēmumu tikai attiecībā uz tūrisma nozari.

Kā ziņots, iepriekš Tautas partija Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē kopā ar opozīcijas deputātiem balsojumā panāca, ka konceptuāli tiks atbalstīti un izskatīšanai uz Saeimu tiks virzīti grozījumi likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», kas paredz samazinātās PVN likmes piemērošanu tūrisma nozares pakalpojumiem.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) toreiz komisijas sēdē sacīja, ka atbalsta PVN samazināšanu tūrisma nozarei. Taču ministrs sēdē aicināja uz divām nedēļām atlikt šī jautājuma virzīšanu, atzīmējot, ka Latvijai par savu ieceri samazināt PVN ir jārunā arī ar starptautiskajiem aizdevējiem un bez saskaņošanas ar viņiem nevajadzētu virzīt šo jautājumu.

Kā ziņots, 9.martā TP Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē kopā ar opozīcijas deputātiem balsojumā panāca, ka konceptuāli tiks atbalstīti un izskatīšanai uz Saeimu tiks virzīti grozījumi likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», kas paredz samazinātās likmes piemērošanu tūrisma nozares pakalpojumiem.

Komisijas priekšsēdētājs Guntis Bērziņš (JL) sēdē aicināja atlikt minētā jautājuma izskatīšanu uz divām nedēļām, taču priekšlikumu arī šoreiz ar TP un opozīcijas balsojumu noraidīja.

Jau ziņots, ka sēdē apsprieda piecu deputātu ierosinātos grozījumus likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», kas paredz viesu izmitināšanas pakalpojumiem samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi.

Grozījumu autori rosina viesu izmitināšanas pakalpojumiem viesnīcās, moteļos, viesu mājās un tūrisma mītnēs piemērot PVN pazemināto 10% likmi. Patlaban PVN likme tūrisma nozares pakalpojumiem ir 21%.

Izmaiņas tiek piedāvātas, lai palielinātu tūrisma nozarē strādājošo uzņēmumu konkurētspēju ārvalstu tirgos, kā arī veicinātu tūrisma nozares attīstību Latvijā. Pazeminātā PVN likme ļaus samazināt cenas par viesu izmitināšanu, kas savukārt veicinās eksporta palielināšanos, norāda likumprojekta iesniedzēji.

Kā ziņots, FM februārī veiktie aprēķini liecina, ka samazināta PVN likme viesu izmitināšanas pakalpojumiem radītu tikai papildu iztrūkumu budžetā.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja FM Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis, pēc FM veiktajiem aprēķiniem, ja viesu izmitināšanas pakalpojumiem tiktu piemērota samazinātā PVN likme 10% apmērā, tas varētu radīt astoņu miljonu latu PVN ieņēmumu samazinājumu gadā.