Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Māmiņu klubs»: ST lēmums veicinās vecāku nelegālu nodarbinātību

[s:32026] daudzi vecāki izvēlēsies strādāt un ienākumus saņemt nelegāli, aģentūrai LETA atzina «Māmiņu kluba» vadītāja Sandija Salaka, komentējot ST spriedumu, kas par atbilstošu Satversmei atzinis strādājošo vecāku pabalstu samazināšanu.

Kā skaidroja Salaka, daudzi vecāki ir atklāti pateikuši, ka nelegālu ienākumu saņemšanu viņi redz kā vienīgo iespēju, lai uzturētu ģimeni. Līdz ar to valstij tas būs zaudējums un nelegālās nodarbinātības līmenis varētu pieaugt, uzskata «Māmiņu kluba» pārstāve.

Salaka uzskata, ka ST lēmums vēlreiz apliecina to, ka Latvijā ģimene nav vērtība un valstij nav skaidras vīzijas par to, kā ģimenēm ar bērniem palīdzēt nākotnē, kā arī par to, kā veicināt dzimstību nākotnē.

Skumji vecākiem ir ne tikai tāpēc, ka tiek samazināti vecāku pabalsti, bet drīzāk gan tāpēc, ka valsts politika nav vērsta uz to, lai atbalstītu ģimenes, turklāt arī katra ministrija vainu noveļ viena uz otru, līdz ar to nav skaidrības, kurš par to visu ir atbildīgs. «Nav skaidrs, pie kā iet un kam sūdzēties, jo visi atstumj,» saka «Māmiņu kluba» vadītāja.

ST bija vecāku pēdējā cerība, jo, ja pensionāri tomēr tika atbalstīti, tad kāpēc šis atbalsts tika liegts ģimenēm, retoriski vaicā Salaka.

Viņa uzsver, ka vecāku mērķis nav karot, bet gan diskutēt un meklēt risinājumus situācijas uzlabošanai nākotnē. Patlaban «Māmiņu kluba» advokāti izvērtē spriedumu, un pēc tam tiks domāts par to, kā rīkoties tālāk.