Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers Rozentālei prasa paskaidrot finansējuma problēmas «Vaivaros»

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) otrdien parakstīja divas rezolūcijas veselības ministrei Baibai Rozentālei (TP), ar kurām uzdots sniegt informāciju un skaidrojumus par neatliekamās medicīniskās palīdzības transporta pakalpojumu iepirkumu Rīgas reģionālajam centram, kā arī par nacionālā rehabilitācijas centra «Vaivari» finanšu situāciju saistībā ar pacientu rehabilitēšanas pakalpojumu nodrošināšanu prioritārajām pacientu grupām.

Par to portālam «Apollo» pavēstīja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.
 
Sakarā ar 9.martā publicēto paziņojumu par iepirkuma procedūras par neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļu ar specializēto aprīkojumu un autovadītāju pakalpojuma nodrošināšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajam centram rezultātiem, veselības ministrei uzdots nekavējoties iesniegt premjeram abu pašu parakstīto līguma kopiju, AS «Rīgas Sanitārā transporta autobāze» iesniegto piedāvājuma kopiju un citu nepieciešamo informāciju, kas ļautu spriest par pieņemto lēmumu likumību un finanšu pamatotību.

Rozentālei vienlaikus jāsniedz informācija par konkursa noslēgtās līgumcenas (31 667 793 latu) novirzes iemesliem no prognozētās līgumcenas (21 600 000 latu).
 
Otrajā rezolūcijā, ko parakstījis premjers, līdz 16.marta pulksten 17 veselības ministrei uzdots sniegt pārskatu par nacionālā rehabilitācijas centra «Vaivari» pērn un šogad no valsts budžeta apmaksātajiem medicīniskās rehabilitācijas sniegtajiem pakalpojumiem, tos nodalot no pakalpojumiem, kuri ir apmaksāti par saviem vai trešo personu līdzekļiem.

No Rozentāles arī tiek gaidīta informācija par iecerētajām izmaiņām un pieņemtajiem lēmumiem, lai nacionālā rehabilitācijas centrā «Vaivari» šogad nodrošinātu pacientu rehabilitēšanas pakalpojumus prioritārajām pacientu grupām, nepieciešamo finansējumu, plānoto pakalpojumu skaitu un tā nodrošinājumu atbilstoši pieprasījumam, tostarp iespējām pārdalīt valsts budžeta finansējumu par labu neatliekamajiem rehabilitācijas pakalpojumiem.