Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par pirātisku materiālu izplatīšanu internetā aiztur divus jauniešus

Ekonomikas policija pagājušajā nedēļā par nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu internetā aizturējuši divus jauniešus, portālu «Apollo» informēja Valsts policijā.

www.pornozone.lv

Sankcionētu kratīšanu laikā aizdomās turēto personu dzīvesvietās atrastas un atsavinātas vairākas datorsistēmas un datu nesēji ar pirātiskiem darbiem un datņu apmaiņas servisa uzturēšanas atbalsta rīkiem.

Pārkāpumus jaunieši izdarīja, lai gūtu peļņu. Aptuveni trīs gadu laikā šo interneta vietņu apmeklētāju skaits sasniedza 300 000.

Datņu apmaiņas servisa uzturētāji ik mēnesi sev nodrošināja vairāku simtu latu peļņu, radot autortiesību un blakustiesību subjektiem vairāku simtu latu zaudējumus ik minūti.

Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Abiem jauniešiem  draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai arests, vai naudas sods līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.