Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība palielinās «airBaltic» pamatkapitālu

Valdība otrdien nolēmusi palielināt nacionālās aviokompānijas «airBaltic» pamatkapitālu, informē Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pamatkapitāls palielināts par 30 miljoniem latu, valstij un uzņēmumam «Baltijas aviācijas sistēmas» veicot ieguldījumu proporcionāli piederošo akciju apmēram. Valstij ir 52,6% akciju, bet otram akcionāram - 47,2%.

Valsts finansējuma avots ir uzņēmuma «Latvijas valsts radio un televīzijas centrs» līdzekļi.

Valdība pozitīvu  lēmumu pieņēmusi, ņemot vērā akciju sabiedrības «airBaltic» straujo attīstību, pagājušajā gadā strādājot ar 14 miljonu latu peļņu un 200 miljonu latu apgrozījumu.

Līdz ar to valsts ir saglabājusi savu ietekmi uzņēmumā.

Pēc rekordaugstas peļņas 14 miljonu latu apmērā 2009. gadā, šogad «airBaltic» plāno nostiprināt tranzītmezglu Rīgā, atverot vismaz deviņus jaunus maršrutus, pasažieru skaitu kāpināt par aptuveni 30%, bet apgrozījumu palielināt līdz vairāk nekā 260 miljoniem latu salīdzinājumā ar 206 miljoniem latu pērn, informē «airBaltic» prezidents Bertolts Fliks.

Viņš norāda, ka līdzšinējais «airBaltic» pamatkapitāls virs 450 tūkstošiem latu ir neadekvāti mazs tik strauji augošai kompānijai.